Päevatoimetaja:
Loora-Elisabet Lomp
(+372) 507 3066
Saada vihje

GALERII Eesti kaitseväelased tähistasid Malis vabariigi aastapäeva (1)

Copy

Malis mässutõrjeoperatsioonil Barkhane teenivad Eesti kaitseväelased tähistasid 24. veebruaril vabariigi aastapäeva rivistusega, sportmängudega ja piduliku õhtusöögiga.

Kaitseväelastele algas vabariigi aastapäev juba varahommikul, kui videosilla vahendusel edastasid kontingendile BKN08 oma tervitused president Kersti Kaljulaid ja kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem.

Gao baasis toimunud pidulikul rivistusel osalesid ka operatsioon Barkhane ülema esindaja kolonel Fabien Delacotte ning pataljoni lahingugrupi ülem kolonel Jean-Baptiste Vouilloux. Eesti kontingendi vanem major Vjatšeslav Senin andis rivistusel allohvitseridele üle kaitseväe juhataja määratud uued auastmed ja tunnustas eeskujuliku teenistusega silma paistnud sõdureid.

«103 aastat tagasi toimunud Eesti vabariigi välja kuulutamine oli üks erakordselt julge ja otsustav samm, mis lõpuks viis selleni, et praegu meie kodumaa on vaba, iseseisev ning kaitstud paremini kui kunagi varem. Täna peame tähistama Vabariigi sünnipäeva olles kodust rohkem kui 6000 kilomeetri kaugusel. Küll on kahju, aga see ei võta meilt ära võimalust olla uhked meie kodumaa ja rahva üle. Uhke on olla eestlane!» ütles major Vjatšeslav Senin oma kõnes. 

Pidulikul õhtusöögil ei puudunud kaitseväelaste laualt ka must leib, kuna Eesti rahvusliku toetuselemendi liikmed tegid Eesti vabariigi aastapäeva tähistamiseks ettevalmistustöid juba jaanuarist alates. Nii saabuski mõni päev enne vabariigi aastapäeva Gao sõjaväebaasi saadetis, kus lisaks leivale olid kodustelt saadetud pakid.

Eesti üksus paikneb Prantsusmaa baasis Nigeri jõe kaldal Gao linnas, kus teenib üle 1500 sõjaväelase erinevatest riikidest. Operatsioonil Barkhane on Eesti üksuse ülesanneteks patrullimine Gao linnas ja selle lähiümbruses, baasikaitse ja kiirreageerimine.

Prantsusmaa operatsioon Barkhane eesmärk on toetada viie Saheli regiooni riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ja selle eesmärk on piirkonnas stabiilsuse loomine ning Euroopat puudutavate probleemide, näiteks terrorismi ja ebaseadusliku immigratsiooni, ohjeldamine.

Tagasi üles