Teine üllatus tabas mind teose nime kuuldes. «Minu veetlev leedi» (1956) ei kuulu vokaalpartiide tehnilise keerukuse poolest just kõige nõudlikumate muusikadraamade hulka, ent lugu ise on moraalses mõttes lootusetult vananenud ning pealegi püsib see juba aastaid jätkuvalt Estonia teatri repertuaaris. (Nii näiteks etendus sama muusikal läinud pühapäeva õhtul samal ajal kahes eri lavastuses ning eri keeles sama tänava peal üksteisest kõigest mõnesaja meetri kaugusel asuvates teatrimajades, mis on ilmselt päris haruldane kokkusattumus ka maailma teatriajaloo seisukohast).
Söandan spekuleerida, et sedapuhku valiti mitte osatäitjad teose, vaid teos osatäitjate järgi – praktika, mis pole muusikateatri kontekstis sugugi haruldane. Ilmselt sooviti oma püünele saada kohalikest vene lavajõududest kõige kuulsam, värskem ja glamuursem – 2016. aastal EMTA ooperilauljana lõpetanud ning 2018. aastal Eurovisioonil Eestit esindanud Elina Nechayeva, kel varasem sõnateatri kogemus puudub.
Tema lavapartnerina nähti tõenäoliselt algusest peale eelkõige teatri suurimat (ning ühtlasi eestlaste hulgas tuntuimat) staari, Aleksandr Ivaškevitšit, kes ei ole «esimese armastaja» kehastamiseks paraku enam päris esimeses nooruses. Ent «Minu veetlevas leedis» on kahe peaosalise mõõdukas vanusevahe dramaturgiasse ilusti sisse kirjutatud.
Georg Bernhard Shaw’ näidend «Pygmalion» (1912), millel «Minu veetlev leedi» põhineb, on urbanistlik tuhkatriinulugu täiskasvanutele. Selle puristlik, snobistlik ja elitistlik arusaam kultuursusest ja tsiviliseeritusest avaldub praktilistes tegevusjuhistes: inimene «tänavalt» tuleb puhtaks pesta, korralikult riidesse panna ning õpetada foneetilise ja grammatilise korrektsusega tühja juttu rääkima. Küll siis tulevad lisaks inimväärselt tasustatud töökohale ja salongikõlblikkusele ka eneseväärikus, elu mõte, õnn ning armastus.