Meedias on räägitud, et just sellist jääkdoosi pakkus PERH sotsiaalministeeriumi kantslerile Marika Priskele. Kuressaare haigla juhatuse liige ja ravijuht Edward Laane ütles, et neil Kuressaare haiglas ei ole viaalist doosi üle jäänud.
«Vaktsineerimisnimekirjade koostamisel arvestatakse, et ühest viaalist saab kuus doosi vaktsiini,» selgitas Laane, et tegelikult juba arvestataksegi jääkdoosiga. Ta ütles, et nende nõukogu liikmeid ei ole haigla vaktsineerinud, sest tema sõnul on haigla nõukogu järelevalveorgan, mille liikmed ei viibi iga päev haiglas. «Me vaktsineerime praegu Saare maakonna tervishoiutöötajaid ja hoolekandeasutusi,» lisas Laane.
Kõik käib rangelt vaktsineerimiskava alusel
Pärnu haigla ravijuhi Veiko Vahula sõnul täidab vaktsineerimine raviasutuses kolme eesmärki. «Esiteks patsiendi ohutuse tagamine, teiseks töötajate ohutuse tagamine ning kolmandaks uute ravi- ja ennetusmeetodite väljaarendamises osalemine üldise rahvatervise parendamiseks globaalselt,» loetles ta.
Vahula sõnul lähtub ka Pärnu haigla Eestis kehtivast vaktsineerimiskavast ega ole pakkunud haigla nõukogu liikmetele vaktsineerimist. Ta nentis, et ka haigla nõukogu liikmed ise ei ole selleks initsiatiivi üles näidanud.
«Haigla nõukogu liikmete vaktsineerimine käib üldise vaktsineerimiskava alusel vastavalt sellele, millisesse sihtrühma nad kuuluvad, ning muidugi vaid siis, kui nad seda ise soovivad,» rääkis Vahula.
Pärnu haiglas sai esimese vaktsiinidoosi 30. detsembril nakkusosakonna arst Krista Jaago ning sellest alates on haiglas vaktsineeritud kõiki soovi avaldanud esmaliini töötajaid, seejärel juba kõiki teisi nõusoleku andnud tervishoiutöötajaid, toetavaid spetsialiste ja tugiteenistujaid. Vahula lisas, et samamoodi vaktsineerivad nad ka oma õendusõppe praktikante, uusi arstipraktikante ja residente.