:format(webp)/nginx/o/2021/01/26/13595386t1h39c9.jpg)
Implantatsioon on kõige kaasaaegsem viis hammaste taastamiseks tänapäevases hambaravi praktikas. Kaasaegseid hambaimplantaate on edukalt kasutatud juba üle 30 aasta. See on parim saadaolev ja ühtlasi püsivam võimalus ühe või mitme hamba või koguni terve hambarea asendamiseks. Milline näeb välja implantaatide paigaldamise protseduur, kas see on valus, kellele sobib ja kellele mitte? Happy Smile Hambaravi annab vastuse.
Mis on hambaimplantaat?
Implantaat on titaanist kruvi, mis puuritakse luu sisse ja mille idee on asendada looduslikku hambajuurt. Kunstlik hambajuur sarnaneb kruvi kujule ja see asetatakse lõualuusse, mis kinnitub inimese luuga ning luustub. Sellest saab tugev alus ühe või mitme kunsthamba, mida nimetatakse krooniks, toetamiseks.
Hambaimplantaadid on ainus hammaste taastamise võimalus, mis säilitab loodusliku luu ja aitab ühtlasi pidurdada luu hävinemist.
Kuidas hambaimplantaate pannakse?
Kindlasti tekitab paljudes õudu mõte protseduurist, mille käigus puuritakse kruvi luu sisse. Karta pole siiski vaja, sest hambaimplantaadi paigaldamiseks tehakse tuimestus ja inimene ei tunne valu. Kui tuimestus on tehtud asub tööle kirurg, kes teeb väikese sisselõike igemesse ja asetab implantaadi luukoesse.
Uue tehnoloogia abil on võimalik implantaati paigaldada ka koheselt peale hamba eemaldamist ning samal visiidil paigaldada ka ajutine kroon. Sellisel juhul tehakse implantatsioon ja proteesimine ühe hambaravi visiidi ajal. Ajutine protees tuleb siiski kuue kuu pärast püsikrooni vastu välja vahetada.
Kui kaua kestab hambaimplantatsiooni protseduur?
Kirurgiline protseduur kestab vaid 30-60min, kuid ravi on etapiline.
Ravi etapid:
- Konsultatsioon – patsiendi ülevaatus, küsitlus ja informeerimine, implantatsioonisüsteemi ja selle paigaldamise meetodi valik
- Diagnostika - terviklik uuring (ortopantomogramm, CT koos 3d - tomograafiaga). Hammaste ja igemete ravi (vajadusel), kogu suu puhastamine, 3D-operatsiooni planeerimine.
- Implantaatide paigaldamine.
- Proteesimine 1-2 päeva jooksul kinnitatakse implantaatidele individuaalselt patsiendi jaoks valmistatud adaptiivne protees. Püsiprotees paigaldatakse 6 kuu pärast.
Kellele hambaimplantaat sobib ja kellele mitte?
Implantatsiooni ei teostata rasedatele, samuti halvasti hallatud diabeedi, hemofiilia, raske immuunpuudulikkuse, onkoloogiliste ja kardiovaskulaarsete patoloogiate korral.
Hambaimplantatsioon sobib aga kõigile neile, kel eelnimetatud näidustused puuduvad ja kel on osaline või täielik adentia ehk hammaste puudumine ning vajadus hambumus kiiresti taastada.
Implantaatide kasuks võiksid valiku langetada need, kel on:
- Parodontiit hammaste suure liikuvusega
- Tõsine igemekontuuri langus ja hambajuurte paljastumine
- Luukoe progresseeruv atroofia
- Osteoplastika ei ole võimalik või on osutunud ebaotstarbekaks
- Eemaldatavad või püsiproteesid on mingil põhjusel vastuvõetamatud
Viimase põlvkonna ühe-etapiline, kompleksne implantatsioon „all on 4, all on 6“
Kohese koormamisega ühe-etapiline implantatsioon on tänapäevane proteesimismeetod lõualuu kriitilise atroofia, kaugelearenenud parodontoosi või hammaste pikaajalisest puudumisest tingitud muutuste korral. Proteesikonstruktsioon paigaldatakse koheselt ning patsient saab endale paari päeva jooksul hambad, mis võimaldavad elust täiel rinnal osa saada.
Kuidas seda tehakse ja millised on selle eelised traditsioonilise implantatsiooni ees?
„All on 4, all on 6“ on tehnoloogia, kus ühe etapina fikseeritakse implantaadid ja koheselt paigaldatakse ka protees. Selle eelised on:
- Implantaatide fikseerimine ja proteeside paigaldamine toimub ühes etapis
- Implantaate saab paigaldada eemaldatud hamba pessa
- Luud ei pea juurde kasvatama
- Implanteerimine on võimalik ka erinevate lõualuu komplikatsioonide korral-luumahu kriitilise puudumise või kroonilise parodontiidi juhtumitel
- Lühike raviaeg – implantaatide fikseerimisest proteesimiseni kulub 1-2 päeva
- Minimaalne vastunäidustuste risk
- Kiire osteointegratsioon ehk luurakkude kinnitumine implantaadi pinnale
- Implantaatide suur stabiilsus ning isegi tugeva närimiskoormuse korral on välistatud implantaatide nihe
- Minimaalne organismi tagasilükkamise oht
- Kiire rehabilitatsioon
- Ulatuslikud proteesiisvõimalused
- Sellise tehnoloogia abil on võimalik paigaldada implantaate ka eakatele, nõrgenenud tervisega ja ka mitmesuguseid raskeid haigusi põdevatele patsientidele – hästi hallatud diabeet, HIV, Hepatiit jne.
/nginx/o/2021/01/26/13595387t1h4497.jpg)
Hoolimata sellest, mis põhjusel oled ühe või mitu hammast kaotanud, aitavad hambaimplantaadid Sul taaskord nautida naeratamist, söömist ja tavapärast elu. Võta meiega ühendust ning aitame taastada kaotatud enesekindluse.