«Pühapäeval tekkis mul ootamatult võimalus asuda tööle Riigikogus. Olin just lõpetanud oma enesetäiendusaastat Helsingi Ülikoolis, mitu artiklit sai valmis ja tegin suuri plaane, kuidas teadustööga edasi minna,» kirjutas Sutrop, kelle sõnul tuli pakkumine poliitikasse minna nagu välk selgest taevast.
Ka otsuse pidi Sutrop kiiresti langetama. «Vahepealse 24 tunni jooksul pidasingi kolleegidega nõu, kas ja kuidas on võimalik pooleli jäävaid töid ja ülesandeid nii jagada, et kõik tehtud saaks. Kõige raskem on loobuda eetikakeskuse juhataja kohast, sest see on minu enda sünnitatud «lapsuke» ja osa minu identiteedist.»
«Miks otsustasin riigikogu liikme töö vastu võtta? Hariduse- ja teaduse teemad on mulle olulised ja hingelähedased, usun, et nende valdkondade arengu eest on vaja jõuliselt seista. Eestikeelse kooli arenguks on vaja teha reaalseid tegusid. Teaduse olulisust kiputakse paraku ikka alahindama. Kõrghariduse osas on vaja otsuseid. Loodan Riigikogus aidata kaasa ka Eesti tervishoiu arengule, sest haiglate eetikakomiteede töös osalemise kaudu näen ka siin arenguvõimalusi,» on Sutrop lootusrikas.
«Ega ma ikka ei suuda kõrvale jääda, kui antakse võimalus kujundada Eesti tulevikku.»