Eesti vaktsineerimisprotsessis näib olevat kujunenud võtmesõnaks «usaldus». Usaldus oma riigi, vaktsiinide ja tervishoiutöötajate vastu.
Ehkki Eestis on vaktsineeritud üle 24 000 inimese ja Eesti pole Euroopa Liidu keskmisega võrreldes ka vaktsineerimise puhul sabas sörkijate hulgas, tekib ikkagi hulk küsimusi, millele vastuse leidmisest sõltub ülima tõenäosusega aeg, mil saame taas ilma koroonahirmuta elu elada.
Ehmatav on olukord vaktsineerimise eesliinil olevate tervishoiutöötajate hulgas, kellest kõik ei usalda vaktsiine.
Lisatagu veel paljude elanike umbusk vaktsiinide vastu ja pilt muutubki keerulisemaks. Jõumeetodiga vaktsineerimine pole muidugi õige ja vaktsineerimise vabatahtlikkus tundub ainumõeldav tee. Kuid tee selle vabatahtlikkuseni ei paista olevat läbi mõeldud: riigil puudub kommunikatsioonistrateegia elanikega rääkimiseks.
Alati saab öelda, et tõejärgsel ajastul ongi keeruline panna inimesi käituma mingisuguse kindla tõe alusel. Ent pingutada selle nimel tuleks ikkagi: kui enne praeguse valitsuse kukkumist oli põhiteemaks abielureferendum, siis pole imestada, et muudele teemadele jagus vähem tähelepanu. Koroona oli justkui kuskil taustal.
Miks peaksid inimesed uskuma valitsusest tulevaid sõnumeid vaktsiini kohta, kui sellesama valitsuse ühele koalitsioonipartnerile on esitatud kahtlustus korruptsioonis?
Ega praegugi, uue valitsuse ametisse astudes pole pilt helgem. Miks peaksid inimesed uskuma valitsusest tulevaid sõnumeid vaktsiini kohta, kui sellesama valitsuse ühele koalitsioonipartnerile on esitatud kahtlustus korruptsioonis? Juhtum, kus Valga haigla juht tõi vaktsineerimisjärjekorras ettepoole oma tuttavad, ei ärata samuti usaldust.