Päevatoimetaja:
Uwe Gnadenteich
+372 666 2071

Eesti 200: Seli nimetamine Tartu aukodanikuks õigustab korruptsiooni (7)

Copy
Neinar Seli
Neinar Seli Foto: Kristjan Teedema

Erakond Eesti 200 ei pea õigeks korruptsioonikuriteos süüdi mõistetud Neinar Seli nimetamist Tartu aukodanikuks.

Erakond leiab, et selle sammuga õigustaksid Tartu linnajuhid korruptsiooni ja see riivab inimeste õiglustunnet. «Sellest lähtuvalt tuleks Tartu linnavolikogul Seli kandidatuur tagasi lükata,» teatas Eesti 200 BNS-ile.

Eesti 200 juht Kristina Kallas.
Eesti 200 juht Kristina Kallas. Foto: Kristjan Teedema

Eesti 200 esimehe Kristina Kallase sõnul on neljapäeval Tartu linnavolikogus arutusele tulev ettepanek Neinar Seli nimetamisest Tartu aukodanikuks pehmelt öeldes arusaamatu.

«Korruptsioon on täna kõige rohkem Eesti tulevikku hävitav mädapaise, mis närib nagu koiliblikas augud sisse usaldusele rahva ja tema esindajate vahel. Toimingupiirangu rikkumises süüdi mõistetud ettevõtja tunnustamine kõrge autasuga annab aga väga vale sõnumi,» märkis Kallas.

«See, et meil moodustub riigis võimuliit, kelle ühel partneril lasub väga tõsise korruptsioonikuriteo kahtlus ning see, et Tartu võimuliit soovib aukodaniku tiitli nominendi korruptsioonikuriteo osas silma kinni pigistada, on samm tagasi, mitte edasi. Linnapeal oli ometigi valida väga paljude väärikate kandidaatide hulgast,» lisas Kallas.

Rikkus korruptsioonivastast seadust

2015. aasta detsembris jättis riigikohus Tallinna Sadama nõukogu eksjuhi ja toonase Eesti Olümpiakomitee presidendi Neinar Seli toimingupiirangu rikkumises süüdi. Kriminaalkolleegium leidis, et Neinar Seli on süüdi korruptsioonivastases seaduses kehtestatud toimingupiirangu rikkumises.

Kolleegium rahuldas osaliselt Seli kaitsja kassatsiooni ja muutis maa- ning ringkonnakohtu otsuse põhjendusi, kuid nõustus lõppjäreldusega, et Seli on talle süüdistuses ette heidetud korruptsioonikuriteo toime pannud.

Riigikohtu hinnangul lugesid kohtud nõuetekohaselt tõendatuks, et Seli, kes oli nii Tallinna Sadama nõukogu esimees kui ka Eesti Olümpiakomitee president, hääletas Tallinna Sadama nõukogu 31. oktoobri 2013. aasta koosolekul otsuse poolt maksta Eesti Olümpiakomiteele 250 000 eurot toetust.

Korruptsioonivastane seadus keelab ametiisiku osalemise otsuse vastuvõtmises, kui otsuse tulemus mõjutab ametiisiku või temaga seotud isiku huve ehk kui tegemist on nn huvide konfliktiga. Toimingupiirangut on rikutud ka siis, kui sellega varalist kahju ei kaasne.

Tagasi üles