Küüt ütles, et analüüs andis olulise kõrvalpilgu ameti toimimisele, kuid teisalt on PPA ka ise palju samu järeldusi teinud.
«Politsei- ja piirivalveameti arendamisega oleme tegelenud selle algusest peale. Esimene liitmine oli rutakas, kolm ametit pandi suure pauguga kokku. Sellest hetkest peale oleme kogu aeg otsinud võimalusi, kuidas muuta amet ühtlasemaks ja efektiivsemaks,» sõnas Küüt.
Küüdi sõnul on arendamise käigus jõutud samadele järeldustele, mis täna õiguskomisjonis esitletud Ernst&Youngi analüüsist välja tulid. «Dubleerivaid tegevusi tuleb vähendada. Aga nende tegevuste väljaselgitamiseks on olnud vaja meie avalik teenus kirjeldada. Siis grupeerime meie teenusgrupid ühtseteks, see toobki kaasa struktuurseid muutusi – et need ei oleks juhitud mitmest kohast. Seda heidetakse ette ja see on osaliselt ka õigustatud,» nentis Küüt.
Analüüsi arvamusega, et koordinatsioonibürood üldse tarvis pole, ei olnud Küüt aga kuidagi nõus. «Toimus ametite liitmine. Väga oluline on see, et tekitatakse politsei- ja piirivalveameti kui terviku vaadet. Väga raske oli seda teistmoodi saavutada, kui et läbi koordineeriva üksuse, kes kujundab reformi ajal välja kõiki uusi regulatsioone, mis tuleb ametil teha. Neid ei olnud varem valmis tehtud, seda hakkasime tegema samal ajal, tehes ka tööd sisejulgeoleku tagamisel,» sõnas Küüt. «See oli sel etapil väga vajalik.»
«Täna on uus arengutase ja vastavalt meie teenuste kirjeldustele tulebki nüüd koordinatsioonibüroo tegevust hakata ümber kujundama,» leidis ta.