Varasemalt kontrolliti kodust lahkudes kahte asja: kas võtmed on kaasas ja kas rahakott taskus. Nüüd kontrollitakse üle telefon ja telefoni tarvikud. Kui need pole omal kohal, pöörame otsa ringi. Samas pole ime, et see tehnikavidin on meile sedavõrd oluliseks osutunud. Ühes nutivahendis on koos telefon, kaamera, diktofon, ligipääs internetimaailmale ja lõputule meelelahutusele. Me saame oma telefonis teha pea kõike! Muidugi, mitte ükski asi ei ole perfektne. Millised mobiilitarvikud on need, mis muudavad kasutamise veelgi paremaks?
Telefoni tarvikud, milleta ei saa
Mobiiltelefonide tarvikud, mis pikendavad telefoni kasutusiga
Kuigi tänapäevane nutitelefon on võrdlemisi vastupidav, ei ütle lisakaitsest mitte keegi ära. Laias laastus on selleks olemas kaks head varianti: ekraanikaitse ning telefoniümbris või siis kaaned. Mõlemal on oma roll. Ekraanikaitse pakub kaitset kriimustuste ning selle eest, et kukkudes ei muutuks ekraan ämblikuvõrguks.
Telefoni kaaned ja ümbrised on veelgi mitmekülgsemad. Ümbris võib pakkuda kaitset kukkumise eest aga ka telefoni veekindlaks muuta. Mõned ümbrised on nii õhukesed, et on peaaegu silmapaistmatud. Ja siis on mitme funktsiooniga ümbrised. Võtame iPhone 12 kaaned, mis kaitsevad ekraani ning on volditavad toetuseks, et telefon mugava nurga all püsiks.
Hakates soetama telefoni tarvikuid, jääb esimesena kindlasti silma see, mida pakub telefoni tootja. Kuigi neil võib olla rohkelt erinevaid tooteid, ei tähenda see, et pead ilmtingimata midagi nende valikust soetama. Teiste firmade poolt loodud telefonitarvikud kindlale mudelile, iPhone 12 kaaned või Samsung Galaxy S20 ümbrised, on tihtipeale laiemas valikus ning enamjaolt madalama hinnaga.
Säästa õigete valikute abil raha
TPU on üks vanemaid ekraanikaitse tüüpe. Need on eriti heaks valikuks kumerate servadega ekraaniga telefonidele. Samas kaitseb see pigem kriimustuste, kui põrutuste eest. PET on veelgi õhem materjal ehk ekraanil pea tähelepandamatu, ent ka see pakub kaitset vaid kriimustuste eest. Karastatud klaasist kaitseklaasid on parimaks valikuks, kui tahad maksimaalset kaitset.
Tõsi, need on paksemast materjalist. Samas ei sega kvaliteetsed kaitseklaasid mingil moel telefoni tavapärast kasutamist. Hea on teada ka seda, et kuigi ekraani kaitseklaas ja telefoniümbris võivad ajaga kannatada saada või inetuks muutuda, on võrreldes remonditöödega nende asendamine kiire ja odav.
Telefonitarvikud ja juhtmevaba elu
Nutitelefonide kasutajate suurimaks vihavaenlaseks on tühjenev aku. Akupangad on seetõttu ühed populaarsemad mobiilitarvikud. Ka neid on müügile toodud mitmetes eri variantides, et olla kindel – igaüks leiab oma. Kodustes oludes ning kontoris on parimaks sõbraks juhtmevabad laadijad. Ei ole vaja mässata juhtmetega ega otsida, kuhu see õige otsaga laadija kadus. Juhtmevabad laadijad sobivad ka ristkasutuseks ehk ühte laadijat saavad kasutada eri tootjate telefonid – Apple, Samsung, Huawei, LG jne. Ja muide, kui soovid leida telefonihoidja autosse, võib ka need mobiiltelefonide tarvikud pakkuda juhtmevaba laadimist.
Juhtmevabade laadijate kõrval on omal kohal juhtmevabad kõrvaklapid. Unusta klapid, mille kaablid kogu aeg taskus sassi lähevad, nii et need on vaja kõigepealt lahti harutada. Kui oled juhtmevabad klapid juba korra telefoniga ühendanud, pole edaspidi vaja rohkemat, kui need kõrva panna, sisse lülitada ja ongi klapid kasutusvalmis.