Eelmise uuringu ajal 2018. aastal oli inimõiguste olukorraga rahul 73 protsenti, 2016 aastal 68 protsenti ja 2012. aastal 54 protsenti.
10 protsenti vastajatest leiab, et tema privaatsust või õigusi on sotsiaalmeedias rikutud ning seitse protsenti arvab, et on ise kellegi inimõigusi rikkunud. 57 protsenti vastanutest arvab sarnaselt eelmiste tulemustega, et Eesti ajakirjandus järgib oma töös inimõigusi, kuid 24 protsenti leiab, et see nii ei ole ja 19 protsenti ei oska öelda.
Inimõiguste Instituudi tellimusel ja viis Turu-Uuringute AS viis novembri teises pooles läbi veebiküsitluse veidi enam kui 1000 Eestis elaniku seas. Küsitluses paluti inimestel hinnata, kas eriolukord on rikkunud Eestis inimeste õigusi ning kas riigi institutsioonid, meedia ja ettevõtlus on järginud ja kaitsnud oma töös inimõigusi. Lisaks uuriti inimeste tunnetust, kas Eesti põhiseadus kaitseb nende õigusi ja väärtusi ning kas põhiseaduses sätestatud kohustused on ka inimestele tähtsad. Viimati korraldati samalaadne küsitlus 2018. aastal.
«Suuri muutusi ei ole, kuigi alates kevadest on olnud keerulised ajad ning ühiskonnas toimuv võiks eeldada suuremat rahuolematust, siis tulemused seda ei näita,» tõdes Inimõiguste Instituudi esimees Vootele Hansen. «Kuid 10 protsenti, kelle arvates Eestis inimõigusi ei järgita, puudutab 40-49-aastaseid vastanuid ning sarnaselt eelmiste küsitlustega leiavad Eestis elavad Venemaa kodanikud 27 protsendi ulatuses, et nende inimõigusi ei järgita.»
Rahuolematud on ka alg- ja põhiharidusega inimesed, lihttöötajad ja need, kes töötavad põllumajanduses, samuti enim need, kes elavad Ida-Virumaal 16 protsendiga ja Viljandimaal 18 protsendiga.