Seda viimast päeva mäletan väga selgelt, kuuldes Eesti taotluse uudist bussiraadiost, seisvaid inimesi pilgeni täis Tartu-Elva 19.20 bussis, mis sõitis ka läbi Peedu. Postimehe internetiseerumise päev oli aga möödunud märkamatult – internetti mul kodus ei olnud ning see tundus kallis, primitiivne ja vähetähtis infokanal.
Kuid 25. novembril 1995 Postimees internetti jõudis, ning seda järgmise tagasihoidliku uudisega: «Postimehe Interneti-versioonist saab lugeda kõiki ajalehes ilmunud originaalmaterjale – uudiseid, kommentaare, juhtkirju jms. Arvuti kaudu on nüüdsest kättesaadavad ka Postimehe karikatuurid ja koomiksid ning ilmateade. Peagi hakkab Interneti-Postimees vahendama ka reklaami.»
Esialgu oligi Postimees internetis üks väga tagasihoidlik värk. Tegemist oli paberlehe kärbitud koopiaga, kus lugeja võis näha vaid tekste. Miks mitte pilte? Aga seepärast, et internetiühendus toimus modemite abil, kasutades telefoniliine, ning infomahukate materjalide allalaadimine võttis väga palju aega ja oli seetõttu ka kulukas.
Vahepealse ajaga on veeb tervikuna ja Postimees selles teinud väga suure arenguhüppe. Alustame meediumist endast. Enamikul Eesti elanikel on olemas juurdepääs internetile, paljudel koguni kiirele internetile ning enamikul meist on taskus nutitelefon, millesse ma ei suuda endiselt suhtuda teisiti kui kaheksandasse maailmaimesse. Me saame oma elektroonilistesse seadmetesse laadida kiiresti megasuurel hulgal baite ning teha seda lisaks kõigele peaaegu igas maailma nurgas.
Kiirus, mastaabiefekt ja sellega kaasnenud teenuse odavnemine on toonud kaasa ajakirjanduslike veebiväljaannete iseseisvumise: need ei ole enam ammu paberlehtede koopiad. Operatiivseid uudiseid tarbime juba ammu veebist. Sealt näeme ka näiteks Salme viikingilaevade 3D-mudelit. Tekkinud on veebitelevisioon, mille võimalusi kasutasime suures mahus Postimehes viimati USA presidendivalimiste kajastamisel.