„Katusele minnes tuleb õnnetuste vältimiseks rangelt järgida ohutusnõudeid. Vaja on spetsiaalseid rakmeid, mis kinnitatakse ankurduspunkti külge. Visuaalselt vaadelda on kõige parem siis, kui on olemas korrektne pääs katusele ehk redel või astmed, samuti käigusild või platvorm, millel on ohutu viibida,” selgitas Benders Baltic Nord OÜ müügi- ja turundusjuht Marek Ruubel.
Kivi sammalt ei karda
Ruubeli hinnangul peaks kivikatuse üle vaatama korra aastas ja samal ajal eemaldama sealt lehed, prügi, okkad jms. Põhjalikuma hoolduse võiks ette võtta 4–5 aasta tagant. „Kive hooldada on lihtne, pinna saab puhtaks survepesuriga. Samuti on olemas mitmeid kivile pihustatavad ained, mille abil saab katuse puhtaks, mis kaitsevad seda ilmastiku eest ja aitavad ära hoida samblikke. Kemikaale kasutades tuleb järgida kasutusjuhendit ja sedagi, kas toode võib kuidagi ohustada koduloomi. Müüjad oskavad kindlasti soovitada ka loodussäästlikumat kaupa,” jagas Ruubel teadmisi.
Kivikatuse hooldustihedus oleneb sellest, missugune on kivi pinnakate, milline poorsus ja struktuur. Näiteks sammal ei olegi kivikatuse jaoks probleem, vastupidavust ehk tehnilist seisukorda see ei mõjuta, pigem on küsimus väljanägemises.