Vastukaja Grigorjeva roosiaia kõnele
Rahvastikuminister Riina Solman
Grigorjeva astus endalegi ootamatult poliitikasse, ja loodan, et ta märkab varsti isegi, kui palju on seal kõrgel positsioonil olevaid vene taustaga poliitikuid, ning saab ka aru, et venekeelse elanikkonna nii tegelikud kui ka kujuteldavad probleemid ja hirmud algasid mitte selle, eelmise, ega veelgi varasemate koalitsioonide ajal, vaid algasid nad siis, kui Eestilt võeti aastakümneteks iseseisvus, mille tagasivõitlemist tähistasime Eesti rahva poolt 20. augustil.
Kultuuriminister Tõnis Lukas
Olen veendunud, et eesti ühiskond on küps küllalt, et võtta vene nimega inimesi võrdsena ja omasugusena. Seda näeb igal sammul ja mulle on paljud neist ka isiklikult väga sümpaatsed. Kui aktsepteeritakse, et siin elavad ka eestlased, siis tere tulemast!
Tänan Sveta Grigorjevat juba sellegi au eest, et ta minu peale mõtleb. Arvan, et tema kunst ja luule räägivad ise enda eest. Ma ei taha vaielda.
Sotsiaalminister Tanel Kiik
Olles Lasnamäel üles kasvanud, tean ma ka paljude lapsepõlvesõprade näitel, kui keeruline on vene emakeelega noortel meie ühiskonnas läbi lüüa. Paljud asjad Eestis on aastate jooksul läinud oluliselt paremaks, kuid tööpõld sotsiaal- ja integratsioonivaldkonnas on jätkuvalt ülisuur.
Eesti ühiskonna reaalseid murekohti eitavatele ning valuliselt reageerinud kriitikutele on mul ainult üks sõnum: tõde võib olla valus kuulata, aga see ei muuda selle olemust. Käed eemale Sveta Grigorjevast!
Arvamusliider Ahto Lobjakas
Sveta Grigorjevale tuleb au anda. Kõnetada vabariiki kõige nõrgema positsioonilt ei ole kerge ülesanne, seda enam kibeduse ja vihata.
Kõige nõrgem olend vabariigi natsionaal-materiaalses hierarhias on vene naine. Rahateenimise võimekuse astmestik jookseb meil: eesti mees, eesti naine, vene mees, vene naine.
Muidugi saab proovida ka venelast panna end hästi tundma, seades tema järel käima teisi: mustanahalisi, homosid, kosmopoliite. Mul on hea meel, et Grigorjeva avar pilk näeb selle katse läbi. See on pimedus, millega meie silmi praegu harjutatakse.
Arvamusliider Varro Vooglaid
Grigorjeva kõne roosiaia vastuvõtul väljendas selgelt klassivõitluse ideoloogiat ja õhutas ühiskondlikku vastandumist rahvuslikul alusel, maalides Eestist moonutatud pildi. Paljude hinnangul oli see deklareeritult vihane ja Eesti ühiskonda hurjutav kõne rahvuslikule pidupäevale täiesti kohatu – eriti pidades silmas, et kõne autor ei ole elus midagi olulist saavutanud ega oma seega vähimatki autoriteeti Eesti ühiskonnale moraali lugeda.