Mõnel pool on arvatud, et praegune viiruselaine on kevadisest leebem. Kinnitust selle kohta veel ei ole, aga isegi kui lood niiviisi on, ei tähenda see, et tohiks enda ja teiste tervise suhtes hoolimatult käituda. Ka «leebemad» haigused võivad olla väga ohtlikud. Inimene ei pruugi alati teada, et mõnel tema töökaaslasel on näiteks immuunpuudulikkus või mõni muu krooniline haigus, mistõttu igasugune kokkupuude mistahes nakkushaigusega võib neile saatuslikuks saada. Näiteks ka gripiga, mida Eestis pole sel sügisel küll veel tuvastatud, kuid ega see tulemata jää.
Reedeses Postimehe otsesaates rääkis Lääne-Tallinna keskhaigla infektsioonikontrolli arst Pille Märtin, kes pani kõigile südamele, et sel sügisel inimesed end kindlasti ka gripi vastu vaktsineeriksid. Eriti murelikuks teeb üks Märtini mainitud tõsiasi – nimelt on teadusuuringud näidanud, et koroonaviirusega samal ajal võib inimene nakatuda ka teistesse hingamisteede haigustesse. Selline võimalik kombinatsioon võib ka muidu tervele inimesele paras katsumus olla.
Paanikaks pole kindla peale põhjust, mõistlikuks ettevaatlikkuseks aga küll. Viirused on osa meie reaalsusest, millest koroonakriisi tõttu veelgi teadlikumaks saime. Ülerahvastatud maailmas tuleb nii vanade kui küllap ka uute viirustega tulevikuski osata koos elada. Seetõttu on praegu hea aeg õppida hoolima endast ja teistest ning kuulata seda, mida terviseamet ja teised teadjamad inimesed ütlevad ja soovitavad.