«Kindlasti ja veel eriti Tallinna noortel tasub võtta tõsiselt 14-päevast eneseisolatsiooni järgimist, kui ollakse lähikontaktne,» toonitas Härma, kelle sõnul on see väga tähtis haiguse leviku piiramisel.
Terviseamet on pidanud rikkumiste ärahoidmiseks kaasama ka politsei. «Inimene ei vasta kõnele ja siis on politsei otsinud need inimesed üles,» selgitas Härma, lisades, et ameti Põhja regionaalosakond on mures, kuna nad jälgivad rohkem kui 450 inimest.
Härma sõnul kasvab nende noorte hulk, kes ei võta koroonaviirust tõsiselt. «Kui me üritame liikuda ühiskonnas selles suunas, et võimalikult paljudele võimaldada üritustel osalemist, liikumist, siis seda saab saavutada vaid sellega, et kõik kontaktsed püsiksid eneseisolatsioonis ja ka järgiksid seda,» toonitas Härma, kelle sõnul ei saa kokkuleppe mitte toimimisel seda lubada ka neile, kes pole nakatunud ega kontaktsed.
Eelkõige vanemaealised riskirühmad võiksid vältida väga rahvarohkeid kohti, kus on suurem risk praegu haigust saada, ja mõelda oma käigud läbi.
Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma
«Kõik algab meist endist. Kui me seda järgime, siis saame hoida olukorda kontrolli all,» ütles Härma, kelle sõnul tuleks olla väga tähelepanelik. «Eelkõige vanemaealised riskirühmad võiksid vältida väga rahvarohkeid kohti, kus on suurem risk praegu haigust saada, ja mõelda oma käigud läbi,» lisas Härma.
Sotsiaalminister Tanel Kiik (Keskerakond) ütles, et kui Tallinna olukorda ei suudeta kontrolli alla saada, siis kaalutakse uusi alkoholimüügipiiranguid. «Vaadatakse üle välismaalt saabujate eneseisolatsioon, kuna on olukordi, kus inimene, saabudes kõrge nakkusmääraga riigist, läheb kohe peole või kellelegi külla,» lausus Kiik, kelle sõnul vaadatakse üle ka maskide kandmise soovitus, ja ei saa välistada, et soovitus muudetakse ühel hetkel kohustuseks.