Selle kiituse on eestlased auga välja teeninud. Eesti oli esimene riik, kes 2013. aasta detsembris peetud Euroopa Ülemkogul nõustus Prantsusmaa kutsel osa võtma EUFOR RCA operatsioonist Kesk-Aafrika Vabariigis.
Pärast kahte ELi ja ÜRO missiooni Malis – EUTM-Malit ja MINUSMAt – olid eestlased samuti esimesena valmis minema kolmandale samas riigis toimuvale Prantsusmaa juhitud lahingmissioonile Barkhane. Ka tuleval aastal on need kolm Mali missiooni välisoperatsioonid, kuhu Eesti kaitseväel on plaanis saata suurim hulk osalejaid.
Meie eeskuju on hiljem järginud teised Põhjala ja Balti riigid, mis näitab, et Eestil õnnestus rahvusvahelise julgeoleku vallas teha esimesena õiged otsused. Nüüd saab ka rõõmustada selle üle, et praegune eesistuja Saksamaa on samuti võtnud Euroopa julgeolekupoliitika oma huviorbiiti ning aitab lihvida Prantsuse presidendi julge visiooni krobelisemaid nurki, näiteks muuta diplomaatilisemaks prantslaste lähenemist sellistele tähtsatele NATO liitlastele nagu Türgi ja USA.
Otsustuskindel pühendumine liitlaskohustuste täitmisele on Eesti julgeoleku garantii. Tänu sellele, et meie sõdurid on Malis, on Prantsuse ja Briti sõdurid praegu Tapal. Euroopa tähtsaimal liitlasel USA-l tuleb olenemata presidendivalimiste tulemusest üha rohkem tähelepanu pöörata riigisisestele küsimustele ja Hiina tugevnemisele. Seetõttu saab Eesti oma eeskujuga näidata sõpradele Euroopas, et üheskoos tuleb veel rohkem olla valmis suurendama vastutust iseenda julgeoleku eest.