Kevadine Saaremaa juhtum näitas, et piisas ühestainsast võrkpallimängust Itaalia meeskonnaga.
Seal ei ole küll päris selge, kas viirus levis saalis või pärast võistlust pidudel, aga selle võistlusega seoses igal juhul. Suusamägedel arvatakse ka, et ega viirust saa siis, kui vuhisen mäest alla, vaid siis, kui läksin pärast after-ski'le. Täpselt sama lugu võib rallil tekkida pealtvaatajatega.
Lisaks on Euroopas igal pool nakatumine tõusnud, sealhulgas riikides, kus on väga väikesed näitajad. Seega on paratamatult oht, et keegi toob viiruse meile sisse. Ainukene õnn on see, et võistlus toimub väljas. Aga septembri algul võib vihma sadada ja pealtvaatajate peod võivad toimuda siseruumides, kus on niiske, jahe. See on kindlasti oht.
Kuigi rallietapp on lausa riiklikult tähtsaks ürituseks kuulutatud, peame ausalt endale otsa vaatama, et see on siiski üks pomm, mille oleme enda alla võtnud. Kas ma liialdan?
Me peame vaatama, kus on risk. Kui fännid mujalt tulevad meile kaks nädalat varem, on kaks nädalat karantiinis ja haigeks ei jää selle aja jooksul, on nad tõenäoliselt ohutud. Aga ma ei ole kindel, et kõik fännid seda teevad. Võtame näiteks Soome, kus näitajad on väga madalad, aga siin ja seal kuulen, et inimesed on haiguse just Soomest saanud. Lisaks on nakkus ka Tartu linnas juba olemas.
Kust siiski põhilised ohud Eestisse tulevad?
Ikka piiri tagant. Kui me suudame nii kaua piirid kinni hoida, et maailmast viirus ära kaob, siis on väga hästi – aga praegu ma seda [võimalust] ei näe. Ma ei taha ka, et koroonaviiruse [alistamise] hinnaks oleks