Spetsialistid jälgivad oma mõõdikuid, siis teevad riigiasutused ja/või valitsus oma otsused ning lõpuks saame uudistest teada, mismoodi võimalikud piirangud meie igapäevaelu muudavad. Midagi oskame ennustada talvisest kogemusest, ent põhimõtteliselt saabuvad need inimesele ikka nagu iga teinegi kriis – ootamatult. Mõistlik, minimaalne üldine valmisolek hädaolukorraks on see, mida igaüks saab teha ja peakski tegema.
Loomulikult peavad ka juhid alates ettevõtjatest kuni koolidirektoriteni välja olema valmis võimaluseks, et kõik ei pruugi minna päris nii, nagu oma unistustes tahaksime. Töökohtade ja koolide töö ei pruugi tavaviisil jätkuda. Seetõttu oleks tarvis enne mõelda, kuidas võimalike piirangute puhul oma töö korraldada, kas kord läbiproovitud kaugtöö meetodid toimisid või on tarvis midagi muuta.
Tugev sotsiaalne võrgustik aitab inimestel kriisiolukordades paremini hakkama saada, isegi kui kriis seab suhtlemisele piirid. Tasuks mõelda, mis saab näiteks juhul, kui kogu perekond peaks haigeks jääma. Siinkohal on tihtipeale abi naabritest, kellega juba praegu saab ühist kriisiplaani mõtlema hakata. Samuti oleks ilus abi pakkuda naabruses elavatele üksikutele vanainimestele, kes on kriisis kõige haavatavamad.
Rahu saab säilitada ka ettevaatlik olles. Kuni vaktsiini veel pole, tuleb kõigil ise valvas olla ja valmisolek kriisiolukorraks läbi mõelda, isegi kui nädalavahetusel terendav kuumalaine või praegune puhkuste aeg seda ei soosi. Võrreldes eelmise kogemusega, on meil üks trump käes: teadmine, mida eriolukord endaga kaasa toob ja kuidas selles kõige tõhusamalt ennast ja teisi kaitsta.