Amet tahab kalateede avamiseks ajaloolise paisu lammutada, sellele on vastu muinsuskaitseamet, Jõelähtme vald, kohalikud elanikud ja energiatootja.
Keskkonnaamet ole senini otsustanud Wooluvabrik OÜ poolt eelmise aasta 16. augustil esitatud vee erikasutusloa pikendamise taotlust ning on sellega põhjendamatult venitanud, märkis kohus.
Loa alusel toimub hüdroenergia tootmine Linnamäe paisul, mida amet soovib lammutada. Kohus nimetas silmakirjalikuks keskkonnaameti väidet, et amet ei saagi luba pikendada, sest luba kaotas pikendamise taotluse menetlemise ajal tähtaja saabumise tõttu oma kehtivuse.
Kohus märkis keskkonnaameti tegevust taunides, et nii võib amet taotluse lahendamisega venitades saavutada endale soovitud tulemuse, kuid selline ei ole seadusandja tahe. Kohus jättis jõusse Linnamäe hüdroelektrijaama esmase õiguskaitse, mille alusel on jaam alates möödunud aasta septembrist kuni tänaseni töötanud.
Riigikogu liikme, riigikogu toetusrühma Linnamäe hüdroelektrijaama kaitseks esimehe ja Jõelähtme vallavolikogu liikme Kai Rimmeli hinnangul pole keskkonnaameti poolt ettekäändeks toodud 750 jões liikuvat lõhekala piisav põhjus suure paikkondliku tähtsusega energiataristuobjekti lammutamiseks.
«Jõelähtme vald on väga huvitatud Linnamäe paisjärve säilimisest, kohalike elanike poolt on kogutud jaama toetuseks üle kahe tuhande allkirja,» ütles Kai Rimmel. «Antud juhul ei kaalu keskkonnahuvid, või täpsemalt keskkonnaameti huvid, üles meie kodukandi majanduslikke ja sotsiaalseid huve. Paisuga seotud vaidluse lahendaks hästi ära kaitsekorralduskava muutmine ning lõheliste kaitsealaks oleva jõelõigu lühendamine.»
«Taotlesime keskkonnametilt tegevusloa pikendamist juba peaaegu aasta tagasi, kuid pole tänaseni mingit otsust saanud,» ütles Wooluvabrik OÜ juhatuse liige Vahur Kivistik. «Kuigi kohtu otsusega saame praegu tegevust jätkata, ei too see veel lõplikku lahendust. Jabur vastasseis keskkonnaametiga jätkub, kusjuures mälestisena kaitse all oleva jaama säilitamist nõuavad nii muinsuskaitseamet ja kui ka Jõelähtme vald. Pole normaalne, et riigiasutused peavad omavahel kohtus vaidlema, siin on vaja valitsuse konkreetset otsust.»