Põdrakanepi mahlakaid varsi söödeti kunagi lehmadele piimaanni parandamiseks, tärkliserikkaid risoome on pakutud sigadele, kuid neid on jahvatatuna jahu sisse puistatud, röstitud juurikaid kasutatud kohvi aseainena ja neist on isegi viina aetud. Pärast õitsemist täitub õhk mõnel tuulisemal päeval põdrakanepi lendlevate seemnetega. Neid satub siis pea kõikjale. Samuti on vanasti villpeade kõrval patju täidetud põdrakanepi seemnevillaga. Seda väekat taime söövad paljud putukad, kellest omakorda toituvad pisikesed sulelised, kes roosa õiemere keskel turnivad.
Angervaks muudab söötis põllud, luhad, rannaniidud, kraavikaldad ja põllupeenrad õitsedes valgeks õievahuks, mille keskel liikudes võib tunda imalat ja kohati joovastavat lõhna. Kui riivata mõnd vart või lehte, segatakse lõhna vängemaidki noote.
See tuntud taim vajab suhteliselt viljakat, niisket ja valgusküllast kasvukohta. Metsas, varjus õitseb angervaks tagasihoidlikult. Ta on oma kasvukohas tavaliselt domineeriv liik, kes lämmatab väiksemad taimed. Niiskemate ilmadega olen õppinud jõeäärseid angervaksavälju vältima. Kõigepealt saab selles tihedas taimemüüris liikudes märjaks, kuid külge ka rohkelt õisi, putukaid ja tigusid. See väli peidab varisemisohtlikke koprakäike ja mahakukkunud puid, mille otsa koperdada. Olen minagi angervaksade keskel ehmatanud.
Mõnes paigas silmab angervaksa ja põdrakanepi kaunist kooslust. See lummav taim õitseb harilikult juunist augustini, kuid üksikuid õitsejaid kohtab veel septembri lõpuski. Intensiivse põllumajanduse taandudes täidab angervaks kõik niiskemad paigad. Kariloomad temast ei hooli, kuid hoiavad teda vaos tallamisega. Samal ajal olen täheldanud, et koprad suisa jumaldavad seda taime, kuigi süüa oleks muudki. Nii mõnelgi korral olen end õhtuti angervaksade keskele sisse seadnud ja pea alati on kohal olnud lehti ja varsi nosivad piibrid.
Kuid koprad üksi pole angervaksa tarvitanud. Tema õitega on maitsestatud mõdu, õlut, siirupit ja isegi piiritust. Taime lõhnavate õisikutega on pidulikel puhkudel kaunistatud ruume. Tantsijate jalge alla muljutuna levitasid need rikkalikku ja joovastavat lõhna. Nimelt sisaldavad õied ja lehed lõhnaaineid. Peaasjalikult on angervaksa peetud tõhusaks ravimtaimeks, millega on vastu seistud paljudele tõbedele. Meeldivamaitselist teed ja siirupit olen tänapäevalgi kuulnud tarvitatavat. Mõni korilane on teda saunavihtagi köitnud.