Renditööjõul on tööandja silmis töötajate palkamisega võrreldes mitmeid eeliseid. Pole vaja muretseda uute töötajate värbamisega seotud ajakulu ja asjaajamise pärast (tööluba jms) ning tööjõuvajaduse hooajalise kõikumise ja töötaja koondamiskulude pärast, kui turuolukord peaks ootamatult muutuma.
Nende tegurite tõttu on renditööjõud tööandjale ka odavam kui ise töötajat palgata. Kuid lisaks pakub tööjõurent võimalusi hämara skeemitamisega teenust odavana hoida. Postimehe tänastel majanduskülgedel on ülevaade sulitempudest, mida renditööjõuäris harrastatakse, alates maksudest kõrvale hiilimisest ja lõpetades hooajatöölisena riiki tulnud inimeste rakendamisega mittehooajalistel töödel.
Skeemitamiseks on ära kasutatud Euroopa Liidu põhimõtet kaupade ja teenuste vabast liikumisest liidu sees. Riikide elatustaseme erinevuse tõttu liigub tööjõud liidu sees (ning Venemaalt ja Ukrainast) üldiselt idast läände. Tööjõurent on selline kummaline valdkond, kus teenusepakkujad justkui suudavad tulusalt nihutada tööjõudu läänest itta, näiteks Poolast Eestisse. Üldisi majandusseaduspärasid arvestades on selline liikumine sama, kui vesi hakkaks voolama orust mäkke. Kui see siiski juhtub, on selge, et miski pole õige.
Kui traditsioonilise töösuhte puhul on kaks osalist – tööandja ja töövõtja, ning maksimaalselt kaks maksuametit (kui osalised on eri riikide residendid), siis tööjõurendi puhul on protsessis kolm osalist: tööjõurendi teenust kasutav ettevõte, seda pakkuv ettevõte ja renditöötaja. Kui need kõik on eri riikidest, hajub maksukohustus juba kolme riigi vahel ja võimalused kõrvale hiilimiseks on tunduvalt suuremad.