See leevendus ei rahulda aga Eesti maasikakasvatajate vajadusi, ehkki ka Eestis on töötute arv kerkinud üle 50 000 ning see arv jätkab kiiret kasvu. Kurdetakse, et eestlane ei taha enam lihtsa põllutööga tegeleda. Samuti on sel valdkonnal raske konkureerida kriisi ajal makstavate palgatoetustega, mis hoiavad töötuid põllult eemal. Hooajatöö ei ole nii ahvatlev kui see raha, mida saab lihtsalt kodus istumise eest.
Üsna kategoorilise hinnangu maasikakasvatajate kriitikale on andnud riigikogu esimees Henn Põlluaas, kelle arvates on maasikakorjajad alamakstud. Ta soovitas kaebajatel peeglisse vaadata ja tõdeda, et odavale orjatööle ehitatud ärimudeli aeg on ümber saanud.
Tõsi on see, et iga eestlane võiks tubli töö eest rohkem palka saada, kuid kas sellise suhtumisega ei anta mitte ninanipsu pooltele Eesti palgatöötajatele, kes teenivad vähem kui n-ö orjatööd tegevad maasikakorjajad? Eesti Maasikakasvatajate Liidu juhatuse liige Elke Lillemets on öelnud, et nimetatud töölised saavad kuus 1000–1200 eurot kätte. Olgu öeldud, et statistikaameti info järgi oli Eesti mediaanpalk 2019. aastal kõikide ametite lõikes 1143 eurot.
Ligi sama palju kui usinad maasikakorjajad saavad kätte tuhanded kõrgharidusega haridustöötajad, mõned isegi vähem. Mida aga öelda nende töötajate panuse kohta, keda kriisi ajal tituleeriti eesliinitöötajateks ehk kangelasteks?
Igatahes on EKRE liikmete sõnad pannud paljud eestlased alaväärsesse olukorda, justkui võrdsustataks nende töö palka silmas pidades orjatööga.