Öeldu ei kehti kindlasti riiklikult tähtsate taristuettevõtete jaoks nagu Tallink, millele laenuintress ja tagatisnõuded on tõesti soodsad. Vaadates aga tingimusi vähem tähtsatele ettevõtetele, on lood teistsugused: kui laen on tagatud ettevõtte varaga vähemalt poole ulatuses, siis küsitakse intressi alates neljast protsendist aastas.
Kui laenu tagab omanik üksnes oma varaga, algab intress koguni kuuest protsendist aastas. Eriti rängad on tingimused laenukäenduse saamiseks: sel puhul on tingimuseks, et ettevõtja on valmis oma isikliku varanduse tagatiseks panema.
Selle võrdluseks mainib Postimehe tänastel majanduskülgedel tööstusettevõtte Krimelte omanik Jaan Puusaag, et tema tütarettevõtted Prantsusmaal ja Hispaanias said suhteliselt bürokraatiavabalt ja soodsate tingimustega laenu: «Prantsusmaal anti kohe aastaks käibelaenu 500 000 eurot ilma tagatiseta intressiga 0,25 protsenti».
Ilmselt on karmid tingimused ja bürokraatia osalt põhjus, miks ei ole taotlusi veel eriti palju esitatud. Kuigi KredExi juht Lehar Kütt ootab lähiajal taotluste plahvatuslikku kasvu, on kaheldav, kas abipakett on selleks piisavalt atraktiivne.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on lubanud, et meetmed vaadatakse üle ja kohandatakse vastavalt muutuvale olukorrale, ja seda on tõesti ka mõningate pudelikaelte leevendamiseks tehtud. Kindlasti vajaks ka KredExi erakorralised laenud ja käendused paindlikumaks ja soodsamaks muutmist, et saaksid täita eesmärki, milleks need on mõeldud.