Kas mäletate seda imekaunist erkroosade juustega neiut 2018. aasta Eesti Laulu poolfinaalis, kes üllatas kuulajaid sellega, et räppis ja räppis hästi? Millega tegeleb ta täna? Räppar Tiiu ehk Tiiu Kaarlõp õpib ja teeb seda Tallinna Majanduskoolis. Temast saab sotsiaalmeedia spetsialist ehk hellitava nimega „sotsiaalmeedik“. Kuid, milliseid teadmisi on ta koolist saanud ja miks soovitab ta seda eriala teistelegi?
Vaata, mida õpib räppar Tiiu Tallinna Majanduskoolis ja miks ta seda teistelegi soovitab
Sotsiaalmeedia spetsialisti eriala on Tallinna Majanduskoolis õpetatud alates 2014. aastast. Jätkuvat on tegemist tuleviku erialaga, mille tähtsus ajas vaid kasvab, kuna aina enam saab selgeks tõsiasi, et kui „Sind pole sotsiaalmeedias, pole Sind olemas“. Sotsiaalmeedia on võimas reklaami ja turunduse kanal. Seda meelt on ka Tiiu, kes lisab, et tänapäeval on lisaks eraisikutele sotsiaalmeediakonto igal brändil ja ettevõttel, sest see on kõige lihtsam, mõjusam ja kiirem viis klientideni ehk sihtgrupini jõudmiseks.
Oma sihtgrupini peab jõudma iga artist, sest vähe kasu on sahtlisse kirjutatud lugudest või peegli ees üksi esinemisest. Artist, nagu iga teine ettevõtja, vajab auditooriumi, klientuuri, et eksisteerida. Kuid sotsiaalmeedias toimetamine nõuab oskusi, sest üksikute postituste ja piltide Facebooki lisamine ei pruugi soovitud tulemuseni viia. Tallinna Majanduskooli sotsiaalmeedia õppejõud Veiko Ristissaar märgib, et sotsiaalmeedia spetsialisti oskused ei piirdugi vaid Facebookis ja Instagramis postitamisega. „Erialaõpingud läbinud mõtlevad laiemalt, sest nad peavad aru saama kliendist, tema kogemustest, tekitama emotsioone ja neid lahendama. Seega peavad nad oskama kujundada, teha pilte ja videoid, klientide tagasisidet analüüsima ja palju muud.“ Nad on vajalikud igale ettevõttele ja organisatsioonile. Seda näitas selgelt ka käesolev kriis, mil suur osa ettevõtteid sai oma tegevusega jätkata vaid e-kanalite vahendusel. Nemad on need, kes tulevad sellest kriisist välja tugevamana!
Seetõttu tasub kõigil, kes mingil moel sotsiaalmeediat reklaam- või turunduskanalina vajavad, kaaluda enese täiendamisele. Ka Tiiu peas küpses mõte mõnda aega end antud erialal täiendada, sest on ta ju vabakutselisena seda tööd varemgi teinud ning selgelt näinud vajadust oma oskusi lihvida. „Koolis õpitu on mulle lühikese ajaga juurde andnud tohutult palju teadmisi ning on surunud mugavustsoonist välja. Juba esimesel sessil sain uusi teadmisi ning iga kord kui koolinädal läbi, on taas varuks palju uusi ideid ja lahendusi, kuidas oma töös edasi liikuda,” märgib Tiiu lisades, et juurde on ta õppinud, kuidas seadistada reklaame, hallata kodulehte, koostada kriisikommunikatsiooniplaani, kuidas suhelda ajakirjandusega, koostada e-turunduse plaane ja neid ellu viia ning kuidas muuta erinevaid algoritme, et neid oma kasuks tööle panna. “Nimekiri õpitust on pikk ja mul on hea meel, et saan seda koheselt ka rakendada. Kasutan õpitut nii oma firmas, kui teiste artistide sotsiaalmeedia lehtede üles putitamisel ja ka vabakutselisena copy kirjutamisel ning sotsmeedia sisu loomisel erinevate ettevõtete tarbeks.”
Kuna käes on aeg, mil paljud seisavad küsimuse ees, millises koolis ja millisel erialal õpinguid jätkata, soovitab Tiiu kaaluda Tallinna Majanduskoolis pakutavat sotsiaalmeedia spetsialisti eriala. Tegemist on kooliga ja erialaga, kus tema sõnul pannakse suurt rõhku õpitu praktilisele küljele. „Tundides on väga palju arutelu – saame kõik sõna sekka öelda ja omavahel mõtteid jagada. Oleme kõik erineva tausta ja kogemusega nii elus kui ka tööturul, kuid hoiame kokku ja oleme üks suur lärmakas 55-liikmeline pere. Tunnis on turvaline oma arvamust välja öelda ja kõiki võetakse võrdselt. Ka enamus õppejõududest on tohutult ekstravertsed ja loomingulised isiksused ning tunnid on vaheldusrikkad ja huvitavad.“ Tiiu lisab sedagi, et majanduskooli plussiks on kindlasti tasuta õpe. Õppejõud Veiko Ristissaar kinnitab, et praktilist osa on majanduskoolis palju ja seda näitab suur praktika osakaal, kus õpilased saavad reaalsetes oludes teadmisi ja oskusi proovile panna. Teiseks annavad õppejõud üsna palju praktilisi ülesandeid, mis aitavad lihvida oskusi tulevaseks karjääriks. Näiteks luuakse reaalselt erinevad reklaamkampaaniaid, kujundusi, kodulehti, videoid ja palju muud praktilist. „Erialast huvitatu peab arvestama, et ta saab palju praktilisi kogemusi ja teoreetilisi teadmisi, kuidas isiklik või tööandja sotsiaalmeedia uuele tasemele viia. Hea oleks, kui tulevane õppur oleks varem sotsiaalmeedias turundamisega kätt proovinud, aga see ei ole niivõrd oluline. Teiseks peab huvitatu arvestama, et ta saab väga lahedad uued tuttavad ja kolleegid, kellega tulevikus suuri asju korda saata,“ sõnab Ristissaar.
Kõigile sotsiaalmeedia erialast huvitatuile on sel aastal Tallinna Majanduskoolil hea uudis, kuna õppima võetakse lausa terve lisakursus. Ristisaar märgib, et säärase otsuse taga on iga aastaga aina suurenev nõudlus ja huvi eriala ja valdkonna spetsialistide vastu.
Tallinna Majanduskoolis on võimalik alustada õpinguid 16 erineval kutseõppe õppekaval! Esita sisseastumisavaldus 1.-17.07.2020 ja omanda asendamatu haridus Tallinna Majanduskoolis!