Üha enam räägitakse, et inimestel tuleks ikkagi rohkem kanda maski. Seda nii ühistranspordis kui ka peagi avatavates kaubanduskeskustes. Seda kinnitas ka Kadai, kes selgitas, et see on inimeste endi kaitseks. Riskigruppi kuuluvad isikud võiksid siiski kaaluda, kas neil on tõepoolest tarvis kaubanduskeskusi külastada.
Hooldekodud on olnud eriolukorras äärmiselt valvsa tähelepanu all ja enamik nendest püsinud suletuna väga kaua. Peagi võib ka seal muutusi oodata, sest need on juba arutamisel. Inimesed võivad peagi kohtuda vabas õhus. «Külastuspiirangute leevendamise peale oleme mõelnud, sest seal on emotsionaalne ja inimlik faktor väga tugev. Seal viibivad inimesed, kes soovivad lähedasi näha ja nendega rääkida ka päris elus, mitte ainult telefoni teel.»
Kultuuriministeerium valmistab ette dokumente kriisikomisjonile ja nendes arutatakse inimeste arvu üle avalikel üritustel. Terviseamet ei oska anda numbriliselt täpset arvu, mitu inimest võiks maksimaalselt üritustele kokku koguneda, sest kõik sõltub sündmusest. Näitena tõi Kadai innovaatilisest ideest, kus Saku Suurhalli parklasse plaanitakse autokino või autokontserti ja siis sellisel juhul polegi piirangut tarvis.
«Sõltub tingimustest. Kui on piisavalt ruumi, kuhu inimesi hajutatult paigutada, võib seal rohkem inimesi olla, kuid eelkõige tuleb reegleid järgida,» nentis Kadai.
Tippsportlased saavad üha enam võimalusi sportimiseks, kuid on tavainimesi, kes on sisuliselt liikumatult püsinud peaaegu kaks kuud. Pole eriolukorra tõttu saanud üheski spordisaalis käia oma tervist parandamas. Terviseamet on sellest probleemist teadlik ja tunnetab inimeste kiusatust treenida.