Päevatoimetaja:
Margus Martin

Sotsid: sihime 10 000 liiget

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Teelemari Loonet
Copy
Foto: Liis Treimann / Postimees

Mullu liikmevärbamiskampaaniaga maha saanud sotsiaaldemokraatide peasekretäri Indrek Saare sõnul on neile oluline suuta kiire kasvu juures pakkuda liikmetele just sellist rakendust, milleks iga konkreetne inimene valmis on.

«Seega peab alati natuke valmis olema pidurit panema, et statistiliste numbrite maaniast haaratuna mitte lõhki paisuda. Emajõe ääres olevat kunagi põnnadi-põnnadi hüpatud ja karplauhti lõhki käidud,» rääkis ta.

Saare sõnul on sotsidel näiteks liikmemaksu maksjaid proportsionaalselt kuni 4 korda rohkem kui suurematel konkurentidel. «Lihtne matemaatika näitab, et meie 2-3 korda väiksemast liikmeskonna koguarvust hoolimata on meil aktiivseid liikmeid tegelikult kuni 2 korda rohkem.» Saare sõnul on sotsidel siiski eesmärk jõuda 2015. aastaks 10 000 liikmeni.

IRL ei pea oma liikmeskonna kasvu piisavaks

Uute liikmete arvult kolmandal kohal on Isamaa ja Res Publica Liit 624 uue aatekaaslasega, samasse suurusjärku jääb ka Keskerakonna aastakasv.

IRLi peasekretäri Priit Sibula sõnul ei ole partei liikmeskonna kasv viimastel aastatel olnud nii kiire kui võiks. Tema sõnul ei ole IRL teinud lihtsalt nii aktiivseid liikmehõive kampaaniaid kui Sotsiaaldemokraadid ja Reformierakond.

«Usun, et konservatiivse maailmavaate kandepind on Eestis laiem. Peame erakonnana mõtlema selle peale, kuidas oma maailmavaade selgemini inimesteni viia,» lubas ta.

Erakondade liikmed

Äriregistri andmetel olid tänavu 4. jaanuari seisuga suuremate erakondade liikmete arvud järgnevad:

  1. Keskerakond 12 579
  2. Reformierakond 10 510 (tõusis aastaga neljandalt kohalt teisele)
  3. IRL 9717
  4. Rahvaliit 8297 (kukkus aastaga kaks kohta)
  5. SDE 4611

Kuuendal kohal oleval Eesti Ühendatud Vasakparteil oli 2116 liiget ning järgnevatel erakondadel juba oluliselt vähem. Kokku oli erakondadel 56 249 liiget.

Tagasi üles