«Seetõttu leiab ka kohus, et Kunmani ütlused selle kohta, et Reiljan temaga neil teemadel rääkis, selgitas, et tal ei ole teist võimalust ja et ta ei taha vangi minna, on eluliselt vägagi usutavad ja usaldusväärsed,» nentis kohus.
Kohus tõdes, et jääb vähemalt kahtlus, et Reiljan tegutses Edgar Savisaarega 2014. aasta 15. detsembri kohtumisel omal initsiatiivil. «Tal oli soov oma «bossi» probleem lahendada, sidus selle probleemi lahenduse pool aastat varem bossiga peetud annetuse teemaga ja lootis eduka probleemi lahenduse korral enda kui tubli nõuniku niinimetatud aktsiaid tõsta,» selgitas kohus.
Kohus jõudis seisukohale, et Reiljani kui peamise tõendiallika ütlused ei ole usaldusväärsed selles osas, et Kunman soovis, et Reiljan läheks Savisaare juurde ja pakuks talle Keskerakonnale annetamiseks 20 000 eurot ning saaks vastutasuna loa jätkata Sihi tänav 108 ehitusega.
Vandeadvokaat Kristi Rande ütles BNS-ile, et maakohtu otsus Vello Kunmani puudutavas osas on igati õige ja kattub sellega, millisel positsioonil on kaitsjad olnud kogu menetluse vältel.
«Kaitsjad on algusest peale olnud veendumusel, et Villu Reiljani ütlused ei ole usaldusväärsed. Villu Reiljan andis kohtus ütlusi prokuratuuriga sõlmitud kokkuleppe tulemusel ning selle raames. Tema poolt ütluste andmine oli kantud soovist vältida vangistust, milline teda reaalselt ähvardas. Sellele asjaolule sai viidatud juba kaitsjate avakõnes,» märkis Rande.
Rande sõnul on õige kohtu järeldus, et keegi ei üritanud mõjutada Sihi 108 ehitusega vastuvõetud otsuseid ning Vello Kunman soovis kõike teha seaduslikult. «Vello Kunmani ütlused luges kohus tervikuna usaldusväärseteks. Sisuliselt on Vello Kunman mitme aasta vältel pidanud selles menetluses kaasas olema peamiselt põhjusel, et Villu Reiljan haaras initsiatiivi asjade ajamisel, paraku vales suunas ja viimases hädas enda päästmiseks läks kaasa süüdistuse survega ning andis ütlusi, millised ei vasta tõele,» nentis Rande.