Hispaania valitsus otsustas välistada Itaalias kasutusele võetud ranged meetmed isegi pärast seda, kui nakatunute arv tõusis järsult. Põhjuseks võimalik laastav mõju majandusele.
Kehtestati eriolukord
Laupäeval kuulutas peaminister viimaks välja eriolukorra, mis kestab vähemalt 15 päeva ja piirab märgatavalt riigisisest liikumist. Hispaania elanikud võivad kodust lahkuda vaid tööle minekuks, ravimite ostmiseks, arstiabi saamiseks ja toiduvarude täiendamiseks. See tähendab sisuliselt riigi lukustamist ja inimeste koju sundimist. Eriolukorra reeglite rikkujaid ootab vähemalt 100 euro suurune trahv, vastupanu osutamise või võimudele tõsise vastuhaku eest võib ees oodata isegi ühe aasta pikkune vangistus.
Keskvalitsus võtab endale üleriigilise kontrolli, muu hulgas tööstuse üle. Kõik kohalikud, regionaalsed ja riiklikud politseijõud alluvad nüüd siseministeeriumile ning kaitsejõud on saatnud 350 sõjaväelast Madridis ja teistes linnades kriitilise tähtsusega kohtadesse patrullima. «Kangelaslikkus on ka käte pesemine ja kodus püsimine,» teatas peaminister Sánchez üleeile pärast seitse tundi kestnud valitsuskabineti kohtumist.
Alates laupäevast on kinni olnud kõik restoranid, baarid, poed, muuseumid ja spordikeskused. Tänavad olid üleeile tühjad, vaid mõni üksik inimene jalutas parkide lähedal koeraga. Eelmisel nädalal viis hirm Madridi elanikud toidupoodidesse, et täiendada suurte kogustega oma varusid. Tühjad tualettpabeririiulid on paljudes poodides tavaline vaatepilt.
Täna peaks valitsus teatama majanduslikest meetmetest, et Hispaania ajutise sulgemisega toime tulla. Hispaania valitsuskoalitsioonis on aga olnud erimeelsusi, kuidas võidelda koroonaviiruse mõjudega.