Päevatoimetaja:
Sven Randlaid
+372 666 2387
Saada vihje

VIDEO Kunst sinu ümber. Päris elu kunstnik Flo Kasearu

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Flo Kasearu oma uuel näitusel installatsiooniga «Ümberõpe» (2020).
Flo Kasearu oma uuel näitusel installatsiooniga «Ümberõpe» (2020). Foto: Margus Ansu

Flo Kasearu avas kaks nädalat tagasi Tartu Kunstimuuseumis näituse «Ohustatud liigid», kus lahkab oma emale kuulunud külapoe saatust. Teemad Flo Kasearu kunstis ongi tihti seotud «päris eluga». Olgu selleks siis omanimeline majamuuseum Pelgulinnas, kus piirid kunsti ja elu vahel sulanduvad üheks, naiste tugikeskuse elanikega koos tehtud «Varjupaiga festival», mida külastas ka president, või arhitektuurimuuseumis eksponeeritud teos «Ruumilised suhted», millega kaasnevaid üürikuulutusi oli täis kleebitud kogu Tallinn.

Rubriik «Kunst sinu ümber» tutvustab Eesti kaasaegseid kunstnikke ja küsib, mida arvavad nemad meid ümbritsevast maailmast. Sari sünnib koostöös Kaasaegse Kunsti Eesti Keskusega. See sisaldab intervjuud valitud kunstnikuga, ühe teose lähivaadet ning videolugu selle kunstniku loomingust. Sarja kolmandas osas astub üles Flo Kasearu.

Kommentaarid
Tagasi üles