Päevatoimetaja:
Liisa Ehamaa
Saada vihje

Eesti ärielu kolm musketäri (1)

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Enn Pant, Kalev Järvelill ja Ain Hanschmidt.
Enn Pant, Kalev Järvelill ja Ain Hanschmidt. Foto: Andrus Peegel

Kes oleks arvanud, et kahest riigiametnikust ja ühest pangajuhist saavad Läänemere suurima laevafirma omanikud ning kogu Eesti ärielu suurkujud. Kusjuures kahe juured viivad Lõuna-Eesti väikelinna, kust mereni on paarsada kilomeetrit. Aga just nii on läinud.

Ain Hanschmidtile, Enn Pandile ja Kalev Järvelillele kuuluvast Infortarist on saanud üks kolmest suurest konglomeraadist Eestis. Suurettevõte, mille üksused tegelevad omavahel vähe seotud tegevustega.

Suuremate hulka kuulub veel NG Investeeringud, mille asutasid juba 1994. aastal Jüri Käo, Andres Järving ja Enn Kunila koos lahkunud Indrek Vanaseljaga ning millel on ka mitusada väikeaktsionäri. Ettevõttele kuuluvad näiteks Tallinna Kaubamaja ja Liviko. Kolmas suur on Margus Linnamäe kontrolli all olev UP Invest, kuhu kuulub ka Postimees Grupp ning mis alles viimastel aastatel vaatab ringi väljaspool ravimiäri. Muuhulgas pandi leivad ühte kappi meelelahutusega tegeleva Apollo Grupiga ja investeerimisfirma kaasomanikuks sai Ivar Vendelin.

Märksõnad

Tagasi üles