Kultuuriline sobivus on aina olulisem
Kultuuriline sobivus kirjeldab tööle kandideerija ja töötajate ning ka töötajate ja ettevõtte vahelist kokkulepet töötamise meetodites ja ettevõtte kultuuris. Nägemus ühistele väärtustele muutub seda olulisemaks, mida enam kujundab oskustööliste puudus käsitsi tehtavate tööde maailma. Töötajate värbamisel pööravad ettevõtted üha rohkem tähelepanu kuni 40-aastaste noorte põlvkonnale.
Tulevikus on erialateadmistest olulisem see, kas töö tegija sobib ärikultuuriga ja jagab ühiseid väärtusi.
Noorte spetsialistide seisukohast otsustab kultuuriline sobivus üha enam nende töö tähenduse küsimuse. Uuringu kohaselt määratleb viiendik Saksa töötajatest end praegu töö kaudu ning 29% peab seda mõttekaks. Pereettevõttel tegutsevatel käsitööndusettevõtetel on siin traditsiooniliselt eelis, kuna nad on loodud usaldusel ja pikaajalisel väljavaadetel.
Juba praegu kujundab virtuaalne ärikultuur kultuurilist sobivust. Digitaalse meedia kasutamine on muutumas üha olulisemaks nii töö otsijatele kui ettevõtetele. Sotsiaalmeedias olemine annab esimese ülevaate ettevõtte kultuurist. Samuti kasutatakse üha enam töö- ja koolituskoha otsimiseks nutitelefone – inimesed tahavad otsuseid teha liikvel olles. Samuti on oluline hõlbustada lühikese taotluse esitamist, võimaldades sel viisil lihtsat, sihipärast protsessi.
Ehitusteabe modelleerimine ehk BIM annab projektile mõõtmatu lisaväärtuse
Alates 2020. aastast peavad kõik Saksamaa suuremad transpordiprojektid kavandama ja tegema koostööd BIM-iga. BIM (Building Information Modeling) on ehituse digitaalne andmebaas, mis võimaldab konstrueerida kolmemõõtmelist ehitise mudelit. Seda kasutatakse alates ehitise kavandamisest, teostamisest, juhtimisest kuni ehitiste rekonstrueerimise ja demonteerimiseni ning ametiasutustega kooskõlastamiseks. Võrku ühendatud andmete võrdlus optimeerib hoone kulusid, tähtaegu ja kvaliteeti. Kõigile süsteemis olevatele andmetele saab lisada lisateavet, näiteks hinnad, tarnekuupäevad, heliläbilaskvus, tulekaitsefunktsioonid. Ja pärast hoone valmimist saab kogu hoone elutsükli jooksul andmete kasutamisega vähendada kogukulusid kuni 30%.