Päevatoimetaja:
Tarvo Madsen
Saada vihje

Putini viimatine üllatus

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Venemaa president Vladimir Putin juhatas kolmapäeval sisse muudatused riigi juhtkonnas.
Venemaa president Vladimir Putin juhatas kolmapäeval sisse muudatused riigi juhtkonnas. Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Venemaa presidendi iga-aastane pöördumine föderaalnõukogu poole on tavaliselt aasta tähtsaim ametlik sündmus. Selgi korral jätkas president Vladimir Putin traditsiooni ning varjas Vene (ja Nõukogude) tava kohaselt oma eesmärke lõpuni välja. Kuni tegi kaks ootamatut pööret.

Esiteks tegi Putin ettepaneku «poliitilise süsteemi drastiliseks muutmiseks», mida hakatakse ellu viima põhiseaduse muutmise teel ning mis kinnitatakse rahvahääletusel. Mis siis muutub? Nagu Putinile iseloomulik, on tema ettepanekud ühtaegu fragmenteeritud ja täis mõistatusi.

Kuid Putini kõnes leidus ka teine üllatus, mis on palju kurjakuulutavam. «Rahvusvaheliste seaduste ja lepingute ning rahvusvaheliste organite nõuded kehtivad Venemaal ainult sel määral, et need ei lähe vastuollu meie põhiseadusega,» lausus ta.

Tagasi üles