Nii nagu faktid kaotavad emotsioonide kõrval väärtust, tekib vahel tunne, et ka uurival ajakirjanikul, kes emotsioonide vahele neid fakte pakub, pole enam suurt väärtust lugejate ja toimetuse silmis.
Aga nüüd olevat töörahu taastatud. Nimelt „on selgunud, et sisejuurdlust Postimehes toimunud ei ole,“ kirjutab Raudsalu ja tunnistab end nõnda ise süütuks etteheidetes, mille tõttu mitu ajakirjanikku päeva pealt oma töö jätsid. Karavan peab edasi minema. „Kuigi sotsiaalmeediast ja konkurentide veergudelt võis jääda mulje, nagu oleks Postimehe ilmumine või kvaliteet kahtluse all, on toimetus ja meie leht endiselt tugevad,“ lisab ta.
Võta kinni, on see tõde, pooltõde, vale, lausvale või olenevalt vaatenurgast kõik korraga, sest see on ju emotsioon.
Faktid räägivad veel järgmist: saja töökoha sisse mahub hetke seisuga kolm alles jäänud uuriva toimetuse ajakirjanikku. Lisaks on arvamustoimetusest lahkumas või lahkunud kõik peale ühe toimetaja ja karikaturisti. Ühe aasta jooksul on ametis kolmas peatoimetaja. Postimees Grupp kannab ligi üheksa miljoni euro suurust kahjumit, kuid selle ärimehest omanik on sellega nõus.
Ent mina usun ka, et tõel on siiski lootus. Ma ei julge lubada, et selleks on ajakirjandus, kuigi mu süda sooviks siiralt nii. Liigseid emotsioone reprodutseerides ja võimendades on see oma tõeotsija rolli marginaliseerinud, kohati tõe veel rohkem pudruks ja kapsaks keeranud.
Lootus võib peituda lõpuks ikkagi inimeses, kes väsib millalgi emotsioonidest ning hakkab kasvõi pragmaatilistel kaalutlustel rohkem vajama fakti. Õhkõrn lootus on ka, et inimene saab millalgi aru, et tema emotsioon on muutunud kuumaks kaubaks, nii poliitmaailmas kui ka igasuguses meediaäris. Sellise taipamisega tekib ehk oskus seda hinnata ning mitte kaasa minna nendega, kes soovivad seda kõige odavamalt osta.