Riigikaitsekohus hakkab menetlema kohtuasju kriisi ajal, kuid selle võib vajadusel kokku kutsuda ka rahu ajal. Sõjakool on koolitanud kohtunikke, prokuröre ja kaitsjaid reservohvitserideks, kes riigikaitsekohtu töös osaleks, kursused läbinud kohtunik Pavel Gontšarov selgitas «Aktuaalsele kaamerale» praegu alles arutelu faasis oleva riigikaitsekohtu toimimis-põhimõtteid.
Riigikaitsekohus hakkab menetlema kohtuasju kriisi ajal
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pavel Gontšarov on töötanud kohtunikuna 18 aastat ja läbinud reservohvitseri kursuse ning temast võiks saada riigikaitsekohtu kohtunikuks ehk ohvitserkohtunikuks.
Ta nimetab riigikaitsekohut uinuvaks kohtuks, mis asub tegutsema kriisi ajal ja mille eesmärk on menetleda asju kiiresti, riigikaitsekohus on kaheastmeline, edasi saab selle otsuseid kaevata riigikohtusse.
Eelnõu projekti paragrahv 6 sätestab, et lisaks kriisiolukorrale võib riigikaitsekohtu esimees riigikaitsekohtu kokku kutsuda ka muudel seaduses sätestatud juhtudel.