Miks mitte vaadata erasektorisse Eestis, Leedus või Poolas? Tuleb motiveerida uusi inimesi, kes pole NATOst nii teadlikud. Teadmine NATOst kui puhtalt sõjalisest organisatsioonist tõmbab loomulikult ligi sõjaväelasi ja endisi sõjaväelasi, mistap tuleb ka rohkem mehi kui naisi.
Personali mitmekülgsemaks muutmine pole mitte ainult õige asi, mida teha, vaid ka ettevõtmisele kasulik, sest siis saab rohkem vaatenurki, mida on vaja, et allianss kohaneks.
Kas selle kohta on statistikat, milline rahvus on kõige arvukamalt esindatud?
Raske öelda absoluutarvudes, need võivad ka pisut eksitavad olla. USA on näiteks vaieldamatult suurim liige – selle järgi peaksid pooled inimesed rahvusvahelises personalis olema ameeriklased. Aga ei ole.
Küll oleme kindlaks teinud, et kümme riiki on praegu esindatud vähem kui ühe protsendiga rahvusvahelisest personalist. Oleks hea, kui nende esindajaid oleks rohkem.
Mis vahet sellel on, mis rahvusest töötaja on? Te ise ütlesite, et esindate leedulasi, baltlasi, idaeurooplasi laiemalt, teisalt…
… töötan peasekretäri ja NATO heaks. Minu töö on tagada, et organisatsioon toimib, et Põhja-Atlandi Nõukogu (NAC) saab koguneda ning kiirelt ja efektiivselt otsuseid langetada. Selles, kuidas ma oma tööle lähenen, pole mitte midagi Leeduga seotut, kasutan oma juhtimis- ja rahvusvahelist kogemust.
Minu juhtimisstiil on inimkeskne. Usun, et inimestele otsustusõiguse andmine on ülitähtis.
Minu visioonil on neli alussammast, mis jäävad mu vastutusalasse. Esimene ongi personal – kuidas palgata parimaid inimesi, neid koolitada ja hoida. Töö tulevik on õppimises, peame vaatama, et meie organisatsioon oleks õppiv.