Päevatoimetaja:
Mai-Brit Jürman
Saada vihje

Kaur Kender: videomäng on globaalne kunst

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Surmadisko. Kurnavale tööpäevale järgneb painajaid täis öö. «Disco Elysium».
Surmadisko. Kurnavale tööpäevale järgneb painajaid täis öö. «Disco Elysium». Foto: Kuvatõmmis

Eeskujuliku IT-riigina pole Eestil videomängude vallas paari mobiili- ja sotsiaalmeediamängu kõrval erilisi saavutusi ette näidata. Paljud teemaga lähemalt seotud inimesed on aastate jooksul öelnud, et siin riigis polegi võimalik suuri videomänge teha.

See rong on juba läinud. Riiklik tugistruktuur, rääkimata siis üldisest mõistmisest või toetavast haridussüsteemist, on võrreldes teiste riikidega mitmeid aastaid maas. Lihtsam on minna Soome tööle. Jah, mitte ainult ehitajaks, vaid ka mänge tegema.

See kõik on aga olnud aluseks kultuurirühmitusest mängustuudioks kasvanud ZA/UMi-nimelise kollektiivi esimesele videomängule. «Suured asjad maailmas juhtuvad sageli ainult tänu sellele, et inimesed lähtuvad valedest eeldustest,» tsiteerib üks stuudio eestkõnelejaid Kaur Kender oma sõpra Rain Lõhmust, kui uurida temalt, kuidas kõik alguse sai.

Tagasi üles