«Reitelmann pole minu hinnangul praeguse hetke seisuga pole vähimalgi määral piisavalt selgitanud, milline vastutus tal lasub, kui ta delegatsioonis tööle hakkab ja pole ka vabandanud sõnade eest. See, et ta kunagi poole sõnaga seda venekeelse «Aktuaalse Kaamera» vahendusel tegi, no see ei ole pädev. Paljudele ajakirjanike küsimustele on ta jätnud vastamata ja arvan, et see on tõstatanud küsimuse, kuivõrd väärtuspõhine on meie välispoliitika, kui me sellist asja peame nägema,» rääkis väliskomisjoni aseesimees.
Mihkelson avaldas lootust, et keskerakondlasest komisjoni esimees Enn Eesmaa ei kasuta jõuvõtteid Reitelmanni kandidatuuri läbi surumiseks. «Eesmaa on tegelikult härrasmehelikult juhtinud protseduuri ja ma loodan, et ta kasuta jõuvõtteid, et justkui siis koalitsiooni tahet peale suruda. Siin pole küsimus koalitsioonis ega opositsioonis. Meie välispoliitika on alati baseerunud tahtel leida konsensust. Nüüd on küsimus, kas seda tahetakse siis sellise jõuvõtetega lõhkuda,» rääkis Mihkelson. «Sireti puhul pole ma täheldanud väga huvi tundmist välispoliitika vastu, seda erinevalt maaelukomisjoni töövaldkondadest. Tema toomine maaelukomisjonist väliskomisjoni on pehmelt öeldes väga üllatav liigutus.»
Postimees palus teemat kommenteerida ka Siret Kotka-Repinskil, kuid pole seni temalt vastust saanud.
Kuna enne tänast oli komisjonis täpselt 12 liiget, tähendab vangerdus, et keskerakondlase Siret Kotka-Repinski liitumisel komisjoniga ei saa komisjonis hääletus 13 liikmega viiki jääda ning koalitsioonil on antud juhul üks lisahääl.
Olgu märgitud, et komisjoni hääletusel näiteks 6:6 viigi puhul otsustakse otsus mitte langetada.
Väliskomisjoni koosseis
Koalitsioonierakondadest kuuluvad riigikogu väliskomisjoni komisjoni juht Enn Eesmaa (Keskerakond), Maria Jufereva-Skuratovski (Keskerakond), Siret Kotka-Repinski (Keskerakond), Ruuben Kaalep (EKRE), Anti Poolamets (EKRE), Mihhail Lotman (Isamaa) ja Raivo Tamm (Isamaa).
Opositsioonisaadikutest on komisjonis Marko Mihkelson (Reformierakond), Eerik-Niiles Kross (Reformierakond), Keit Pentus-Rosimannus (Reformierakond), Valdo Randpere (Reformierakond), Indrek Saar (SDE). Samuti on komisjonis fraktsioonitu Raimond Kaljulaid.