Selle näituse materjal on korraldatud pisut nagu loodusloomuuseumis või veidruste kabinetis hästi läbimõeldud ja komponeeritud seiklusliku tee konnana. Järgemööda antakse sõna tänase virtuaalmaailma mitmesugustele ilmingutele: tööstusliku põllumajanduse põhupallidele, mis katavad maastikke hajusate pikslitena; kummituslikele higistavatele mannekeenidele ja uute meediate andmemustritele. Sellel näitusel võib kujutleda ennast rippsillal kujuteldava mineviku ja digitaalse tuleviku vahel.
Pean tunnistama, et olen kontseptuaalse kunsti suhtes äärmiselt valiv. Mistahes kunsti puhul, olgu see kujutav kunst, film, muusika või gastronoomia, on virtuoossus minu jaoks väga oluline komponent. Kui kontseptuaalne teos ei suuda mõtelda ja peegeldada nii, et mul ihukarvad püsti tõusevad, ei ole mul sellega asja. Simon Dybbroe Møller on aga erakordselt hõrk mõtleja. Näitus «Elavhõbe» on niivõrd põnev ja inspireeriv visuaalne essee, et seal võib ringi jalutada palju kordi ja leida aina uusi seoseid, nalju ja naudinguid. Ja seda tulekski fotokuu kestel korduvalt teha.
«Elavhõbe» – Simon Dybbroe Mølleri visuaalne essee
Tallinna Kunstihoones 17. novembrini
Kuraator: Post Brothers
Kunstnikud: Thomas Bayrle, Nina Beier, Alexandra Bircken, Georgia Gardner Gray, Edith Karlson, Elke Krystufek, Jochen Lempert, John Miller, Rait Prääts, Heji Shin, Sung Tieu, Sophus Tromholt, Andrew Norman Wilson jt