Päevatoimetaja:
Emilie Haljas
Saada vihje

Neli Estonia huku vandenõuteooriat ja vastused uurimise lõpparuandest (21)

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Estonia huku lõpparuanne koos lisadega. Õnnetuseöö ilma kohta on lisades kolm uuringut, lainetuse kohta samuti kolm ja lainekoormuse mõju kohta visiirile kuus. Hulk uuringuid on visiiri hingede ja lukkude koormuse ning tugevusarvutuste kohta.
Estonia huku lõpparuanne koos lisadega. Õnnetuseöö ilma kohta on lisades kolm uuringut, lainetuse kohta samuti kolm ja lainekoormuse mõju kohta visiirile kuus. Hulk uuringuid on visiiri hingede ja lukkude koormuse ning tugevusarvutuste kohta. Foto: Madli Vitismann

Kohe pärast Estonia hukku hakkasid levima mitmesugused oletused, mis laeval valesti olevat olnud ja mida meremehed valesti olevat teinud. Ajapikku on sellised oletused nii tugevasti kinnistunud, et soovitusele lugeda Eesti juhtimisel tegutsenud laevahuku uurimise rahvusvahelise komisjoni lõpparuannet (avaldati 3. detsembril 1997) võidakse vastata põlgusega, kirjutab ajakirja Meremees peatoimetaja Madli Vitismann.

Siin käsitletud neli müüti on vaid osa neist, mis korduvad artiklist artiklisse ja raamatust raamatusse. Sageli pole autorid vaevunud isegi lehitsema üle 200-leheküljelist lõpparuannet ega hoopiski mitte tuhatkonda lehekülge lisasid, kus on aruande aluseks olevad dokumendid ja komisjoni tellitud uuringud.

Märksõnad

Tagasi üles