«Mul puuduvad andmed, et Kultuurikatla hankega seoses oleks kellelegi antud altkäemaksu. Riigihangete seadus on selge ja läbipaistev,» ütles ehitusfirma Rand & Tuulberg juhatuse esimees Taivo Täht.
Täht selgitas kohtule kronoloogiat, mille tulemusel võitsid ühispakkumuse teinud Rand & Tuulberg ja Astlanda Ehitus Kultuurikatla kommunikatsioonisüsteemide ja võrkude ehitushanke pärast seda, kui olid esialgsed hanketulemused vaidlustanud.
Tema sõnul oli ühispakkumuse mõte hajutada riske. «Võites hanke jagasime Astlandaga ülesanded 50-50 printsiibil,» ütles ta.
«Ma ei näe hangetel hüvede pakkumisel mitte mingisugust mõtet ja ei näe, et mingi hüve saaks mõjutada hanke tulemust ühele või teisele poole,» tõdes Täht.
Ka ehitusettevõttes Astlanda riigihangetega tegelenud Hardo Sokk selgitas Kultuurikatla hankevõiduni jõudmise asjaolusid ja märkis, et kuna konkurendid olid esitanud valeandmeid, siis ei saanud hankija riigihangete seaduse järgi muud teha, kui need firmad hankelt kõrvaldada.
Sokk märkis, et riigihankel ei olnud mitte migisugust võimalust ka teoreetiliselt hankijale mingit hüve pakkuda, arvestades riigihangete seaduse läbipaistvust.
«Hankijal ei olnud seaduse järgi muud võimalust kui valeandmeid esitanud pakkujad hankelt kõrvaldada. Faktid olid laual ja hankijal polnud muud võimalust,» selgitas ta.
Sokk rääkis, et Rand & Tuulbergi ja Astlanda Ehituse ühispakkumise hankevõiduni viinud vaidlustused koostas just tema juhitud Astlanda meeskond. «Minu meeskonna töö, Aivar Tuulberg selles ei osalenud,» kinnitas ta.
Kohus kuulab neljapäeval Savisaare korruptsioonikaasuse raames süüdistatava ehitusettevõtja Aivar Tuulbergi ütlusi.