Küll aga oli Agur rahul sellega, et uus kord ei lase tekkida mullusel segadusel, kus katseid tegid ka koolid, kuhu polnud reaalset tungi, vaid näiline ajutine ülebroneering, kuna vanemad käisid igaks juhuks katsetel paljudes koolides korraga. «Tagantjärele tarkusest saab öelda, et kui toona oleks antud võimalus valida üks või kaks kooli, kuhu katseid teha, siis sellist hullust ei oleks tekkinud. Samas andis see inimestele siiski valikuvabaduse,» tõdes Agur.
Agur leidis, et Tallinna üldisest vaatepunktist on tänavune lahendus mullusest parem. «Samas olen Lauri Leesi väljaöelduga ühte meelt, et seaduse mõtte, milles kohalik omavalitsus peab määrama lapsele koolikoha, oleks võinud delegeerida koolidele küll. On ju kool koos kooli juhtkonnaga kohaliku omavalituse otsene ja nn hariduse reaalset võimaldamist täidesaatev organisatsioon. Ning kool teab kõige paremini, kuidas oma lapsed vastu võtta,» sõnas ta.
Piirkonnata koole liiga palju
Rahumäe põhikooli direktor Matti Martinson seevastu pidas piirkonnata koolide hulka põhjendamatult suureks. «Pean põhjendatuks keelekallakuga koole [ülelinnalistena – toim], aga ma ei pea vajalikuks teisi koole, näiteks reaalkooli ja Tõnismäe reaalkooli,» arvas ta. Teisalt imestas ta, miks pole ülelinnalised näiteks Tallinna Saksa gümnaasium või muusika- ja kunstikallakuga koolid. «Ma olen ikka seda meelt, et kõigile ühesugused tingimused – mida täna näha ei ole,» sõnas ta, et poliitiline otsus on tehtud segastel alustel.
Martinson leidis, et ka mullune lastevanematele koolivalikul vabade käte andmine polnud halb lahendus, paraku aga tekitas see liigse hulluse. «Igatahes oli see tänavusest võrdsem kord kõikidele koolidele ja lastele, tänavu on tekitatud kunstlikult teatud koolid, kes on eelistatud,» arvas direktor.