Püüdsime teisipäeval koos Postimehe fotograafiga maailmarännult naasva Risto Prii (34) Tallinna linnapiiril kinni ning läksime lähedalolevasse kohvikusse tema värskete muljete kohta uurima. Kuigi mehe perekond ootas teda pikisilmi kodus, nõustus ta intervjuu heaks veidi veel kojuminekuga kannatama.
«Ma ei näe vist praegu väga esinduslik välja,» vabandas ligi kaks aastat vagabondielu viljelenud Prii naerdes. Rännuselli ratas oli teibitud, juuksed pikaks kasvanud ja Peruus toimunud rattaõnnetusest saadud endiselt lillakassinine arm näos, kuid meel sellegipoolest rõõmus.
Mis on see, mis on pannud teid sedasi maailma avastama?
Reisida on tore ja seda on parem teha, kui oled noorem. Ma tegelikult ei ole enam kõige noorem ka, aga siiski.
Kindlasti on ka lihtsamaid viise reisimiseks, miks soovisite seda just jalgrattal teha?
Tegelikult läksime alguses sõbraga seljakotirännule, rattasõit ei olnud üldse plaanis. Ma ise pole mingi rattur, olin viimati rohkem rattaga sõitnud kui olin alles laps. Aga kunagi nägin kedagi teist niimoodi rattaga reisimas ja see jäi mind kummitama.
Kuidas selline pidev väntamine tervisele on mõjunud?
Halbu asju polegi täheldanud, aga positiivne on see, et eks mul on rohkem võhma. Ilmselt jalalihased on ka tugevamaks muutunud, võib-olla ülejäänud keha on lihasmassi kaotanud, ei tea. Mul on astma ka, aga see on oluliselt reisi jooksul vähenenud.
Lihased valusaks ei jää?
Alguses küll, aga enam mitte. Jalad valutavad kuskil viis päeva, tagumik valutab pikemalt, nii kolm nädalat ja vahepeal annab tunda.
Kaardilt vaadates on näha, et sõitsite läbi mitu maailmajagu, aga Aafrika ja Euroopa jäid välja. Miks nii?