Rahvastikuminister pidas väga oluliseks, et ka Soome eestlastega seotud küsimused leiaksid kindla koha Globaalse Eesti programmis ning et Soome eestlased oleksid võimalusel esindatud ka ülemaailmse eestluse koostöökomisjonis.
«Tegelikult on iga eestlane olnudki globaalne eestlane ju ükskõik millisel ajal, on ta siis elanud Eestis või mõnes teises riigis. Kuigi me oleme võinud kasutada (ja tõsi, kasutame tavakeeles ilmselt edaspidigi) mõisteid kodu- ja väliseestlane, siis küsigem – kas selliste maailmanimede, suurte Eesti vaimuinimeste puhul nagu näiteks Roman Toi, Gustav Ernesaks, Marie Under, Lennart Meri, Neeme Järvi ja paljud teised, on üldse võimalik kasutada mingit vähemat mõistet kui globaalne eestlane? Need on inimesed, kes on elanud või kes on elamas oma elu Eestile, kes on teinud Eesti suuremaks. Nii nagu ka näiteks Andres Taul, viimane eksiilis tegutsenud Eesti luterliku kiriku peapiiskop, kes nägi oma suurt missiooni selles, et saaks olema taas üks ülemaailmne eestlaste luterlik kirik, keskuse ja peapiiskopiga Tallinnas,» ütles rahvastikuminister oma pöördumises.
Valitsusliidu leppes on seatud eesmärgiks algatada Globaalse Eesti programm ülemaailmse eesti kogukonna aktiveerimiseks ja kaasamiseks. «Selle programmi loomisega kinnitab valitsusliit, et toetame eesti rahvuskultuuri tutvustamist ja viimist laia maailma ning eesti keele ja kultuuri hoidmist, arendamist ja uurimist, kaasates meie välismaiseid kogukondi ja hea tahte saadikuid. Valitsuses on kokku lepitud, et Globaalse Eesti programmi eelnõu peab olema valmis hiljemalt juuliks 2020,» märkis Riina Solman, kelle eestvedamisel programmi koostama hakatakse.