«Sõltuvalt Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumise protsessist on võimalik, et Eesti saab ühe koha juurde, senise kuue asemel seitse saadikut. See tähendab, et Eesti hääl ja kaal Euroopa Parlamendis tõuseb palju suuremaks,» rääkis Toom. «Kui me 705 Euroopa Parlamendi liikmest saame seitse kohta, teeb see ühe protsendi parlamendi koosseisust,» lisas ta.
2018. aasta veebruaris hääletasid parlamendiliikmed selle poolt, et 23.-26. mail toimuvatel Euroopa Parlamendi valimistel väheneb parlamendiliikmete arv. Kuna Euroopa Parlamendist lahkuvad 73 Ühendkuningriigist valitud liiget, kahaneb parlamendiliikmete arv 751-lt 705-ni. Kui Euroopa Liit peaks tulevikus laienema, võib kaotatud liikmekohad taastada.
Toom nimetas kummaliseks Eesti valija suhtelist loidust Euroopa Parlamendi valimistel. «Viimastel kümnenditel on Euroopa Parlament saanud oluliselt kaalu ja tähtsust juurde. Peaaegu kõikide oluliste otsuste puhul, mille Euroopa Liit teeb, olgu see eelarve või inimestele oluline rändlustasude kaotamine, on just Euroopa Parlament see institutsioon, kellele on nendes protsessides oluline roll. Seda ei saa alahinnata ja ainult valimiste kaudu saavadki inimesed oma sõna Euroopa Liidu asjadesse sekka öelda,» rääkis Toom.
Tema sõnul koostab erakond Eesti 200 praegu programmi Euroopa Parlamendi valimisteks ja otsib sobivaid kandidaate.
«Erakonna esimees Kristina Kallas on teinud mulle ettepaneku Euroopa Parlamendi valimistel kandideerida, aga ma ei ole veel otsust langetanud ja kaalun seda ettepanekut,» sõnas Toom. «Naljatades öeldes: kui ühes erakonnas kandideerib Taavi, kes on poliitikas natukene põrunud, ja teises erakonnas kandideerib keegi Toom, kes on Euroopa Parlamendis kummaliselt käitunud, siis võib-olla oleks Taavi Toom hea positiivne alternatiiv senistele saadikutele,» lisas ta, pidades silmas keskerakondlasest Euroopa Parlamendi saadikut Yana Toomi.