Saate jooksul esitati kolm väidet, mille osas kaks n-ö. advokaati olid eriarvamustel, lisaks sai sõna kümmekond külalist ja stuudiopublik ning iga väite osas langetas lõpuks otsuse kolmeliikmeline vandemeeste kohus, kuhu kuulusid David Vseviov, Jelena Parfjonova ja Andrei Netšajev.
Viktoria Ladõnskaja ja Ilja Nartovi juhitud tempoka ning dünaamilise väitlussaate seekordne väide oli, et «Eesti venelasi ei armasta isegi venelased ise». Kolm alamväidet, mille üle vaieldi olid aga «mida enam integreerud, seda enam kaotad oma venelikke jooni», «Venemaa suurus takistab venelastel Eestit armastamast» ning «Vene eliit Eestis tekitab vene inimestes ükskõiksust».
Kõigile väidetele vastas suurem osa stuudiopublikust ning külalistest eitavalt ning sama meelt oli üksmeelselt ka vandekohus. Telefonihääletuse tulemusel võitis eitav vastus 71 protsendi häältega 29 protsendi vastu, kes nende väidetega nõustusid.
Jana Toom väitis, et venelased Eestis ise ei armasta end, kuna lasevad endaga täpselt nii ümber käia, nagu nende praegusest olukorrast näha on. Ta heitis tollaste vene poliitikutele ette, et nood ei võidelnud üleminekuajal siinsetele venelaste välja piisavaid õigusi, kuna ei osatud mõelda, et saadakse Eesti venelasteks, mõtelda osati vaid nõukogude ja anti-nõukogude paradigmas.
Ta lisas, et just alaväärsuskompleks on see, mis võimaldab end peksta lasta.
Tatjana Muravskaja küsis vastu, et kes on need venelased, kes oma siinseid rahvuskaaslasi ei armasta?
Anna Levandi rõhutas, et enesekindel inimene integreerub kergesti, kuna ei ütle lahti oma juurtest ja kultuurist. Ta on enda sõnul sündinud venelannana ja sellena ka sureb, kuid see ei ole tal enda sõnul takistamast integreerumist ei Norra ega Eesti ühiskonnas. Ta rõhutas, et integreeruda saab sellises keskkonnas, mis on selleks vastuvõetav.