«Neljandat kohta hoidva Sotsiaaldemokraatliku Erakonna reiting on viimased kuud tavapäraselt muutunud vahemikus üheksa kuni 12 protsenti,» sõnas Voog. Sügisel stabiilselt üle kümne protsendi küündinud toetus kukkus detsembris korraks sellest piirist allapoole, kuid on veebruaris taas 11,5 protsenti. Isikunimedega mõõdetult jääb erakonna toetus sisuliselt samaks.
Eesti 200 reiting jätkab pendeldamist kuue ja kaheksa protsendi vahel. Detsembrikuine 8,2-protsendiline toetus langes jaanuaris 6,6 protsendile, kasvas siis 7,2 protsendile ja on nüüd taas 6,4 protsenti. Samas väärib märkimist, et muukeelsete valijate seas on Eesti 200 toetus endiselt kasvuteel, veebruaris toetas erakonda kümme protsenti küsitletutest, kelle emakeel ei ole eesti keel.
Keskerakonna poolt Tallinna linnavalitsuse juhtimisse kaasatud roheliste reiting kasvas jaanuari lõpus 4,4 protsendile, kuid on nüüd taas kaks protsenti. Voogi sõnul oli roheliste eelmise kuu toetuse kasv juhuslik.
Ülejäänud erakonnad jäävad valimiskünnisest selgelt allapoole. Keskerakonna, Isamaa ja sotsiaaldemokraatide kolmikkoalitsiooni toetus on eelmise kuuga võrreldes kerkinud 42-lt 47 protsendile.
Kantar Emor küsitles 4.–7. veebruarini veebi teel 1136 inimest.
«Ei oska öelda» vastanute hulk, mis tavaliselt valimiste lähenedes aina enam kokku kuivab, püsis veebruaris jaanuariga samal tasemel ehk 14,3 protsendil.