Noored vanuses 9-17 aastat hindavad enda oskuseid digimaailmas väga heaks. Suurem hulk vastanutest teab enda hinnangul, mida tohib virtuaalruumi postitada. Virtuaalmaailmas oskavad noored väga hästi kustutada postitusi, lisada postitusi, eemaldada inimesi, salvestada rakendusi. Samuti teavad nad, kuidas leida informatsiooni, kuhu salvestuvad alla laetud äpid ja kuidas neid avada ning oskavad välja lülitada asukoha määramist.
Enesekindlus ei ole suur aga isetegemises: 36 protsenti oskab enda sõnul ise kodulehte luua ja 19 protsenti oskab programmeerida. Samas ei tohiks unustada, et kõikidel noortel ei ole kohustust sisuloomega tegeleda.
Vanemate ja laste digimaailma arutelu ei kattu
Uuringus tuli välja, et pooled lastevanematest arvavad, et nende lapsed on internetis osavamad kui nad ise.
92 protsenti vanematest väitsid, et nad räägivad oma lastega sellest, mida võsukesed internetis teevad. Siin aga ei kattu laste arvamus vanemate omaga: 54 protsenti lastest vastasid, et vanem räägib temaga mõnikord või sagedamini teemal, mida ta internetis teeb.
Internetiturvalisusest on lapsed oma vanematega rääkinud üpris kindlasti, seda kinnitas 90 protsenti lastest ja 99 protsenti vanematest. 71 protsenti lastest arvas, et nad aitavad oma vanemaid internetitegevustes. Vanematest arvas vaid 63 protsenti, et võsukesed on neid aidanud.
Lastele tundub, et neile on rohkem lubatud, kui vanemad seda uuringus väidavad. Veebikaamerat lubab alati kasutada 38 protsenti vanematest, ent 56 protsenti lastest usuvad, et nad tohivad seda kogu aeg kasutada. Kui 72 protsenti vanematest lubab lastel igal ajal vaadata videoid, siis 13 protsenti rohkem lapsi arvavad, et nad võivad kogu aeg vaadata videosid ja ilma, et vanemad piiraksid seda.