Päevatoimetaja:
Uwe Gnadenteich
+372 666 2071

Tallinna bussiliikluse kvaliteet võib lähiajal halveneda (5)

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
MRP Linna Liinid teenindab muuhulgas lennujaama ja reisisadama vahet sõitvat bussiliini nr 2.
MRP Linna Liinid teenindab muuhulgas lennujaama ja reisisadama vahet sõitvat bussiliini nr 2. Foto: Tairo Lutter

Kuna ühtteist Tallinna bussiliini teenindav ettevõte MRP Linna Liinid ütles ootamatult lepingu üles, võtab Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) need liinid alates 1. veebruarist üle, aga sellega kaasneb mõne bussiliini graafiku hõrenemine ning mõni buss võib vahel ka käigust ära jääda.

«31. oktoobril 2014 sõlmis linn MRP Linna Liinidega lepingu, mille tähtaeg oli 31. märts 2022. Aga käesoleva aasta 16. jaanuaril esitas ettevõte avalduse lepingu lõpetamise kohta alates 1. veebruarist. Täna andus linnavalitsus MRP Liinide lepingu TLT-le üle,» rääkis abilinnapea Kalle Klandorf.

Tallinna transpordiameti juhataja Andres Harjo hoiatas, et kuna TLT-l on hetkel puudu nii busse kui bussijuhte, siis võib bussiliikluses lähiajal esineda mõningaid häireid. «Me püüame loomulikult teha kõik, et need häired oleksid võimalikult väikese mõjuga ja lühiajalised. Bussisõitjatele ütlen siiski, et tasub olla valmis veidi suuremaks ajakuluks sihtkohta jõudmisel, sest liinide graafikud võivad olla veidi häiritud. Soovitan kasutada ka ühistranspordi reaalaja informatsiooni kas nutiseadmete, muude internetiväljundite või peatustes olevate tabloode kaudu. Alati saab oma sõite planeerida ka nii, et ajakulu bussi oodates oleks võimalikult väike,» lausus Harjo.

Tema sõnul toimuvad alates 1. veebruarist muudatused kokku 18 ühissõidukiliinil. See tähendab mõnes kohas busside arvu vähendamist ja nende suunamist nii-öelda augutäiteks seni MRP teenindada olnud liinidele. «Tihedama graafikuga liinidelt võetakse üks-kaks bussi ära. Kui näiteks mõnel liinil on täna intervall viis- kuus minutit, siis 1. veebruarist võib intervall kahe väljumise vahel paari minuti võrra pikem olla. Laupäevastes ja pühapäevastes sõidugraafikutes muudatusi ei tule,» lubas Harjo. Uued sõidugraafikud on Tallinna veebilehel juba väljas, praegu pannakse uusi sõiduplaane ka bussipeatustesse.

Suurim muudatus alates 1.veebruarist on Harju sõnul see, et suletakse bussiliin nr 19. Seda jäävad asendama liinid nr 35 ja 44. Muutuvad ka trammide nr 2 ja 4 sõiduplaanid, sest nende väljumiste arvu suurendatakse.

TLT juhatuse esimehe Deniss Boroditši sõnul pidi ettevõte umbes kahe nädalaga võtma enda kanda peaaegu sama suure ühistranspordi mahu, nagu on tervel Tartu linnal. «Kui Tartu valmistas uut ühistranspordihanget ette ligi aasta, siis meie pidime hakkama saama kahe nädalaga,» tõdes Boroditš.

Ta lisas, et TLT jaoks käib lisanduvate liinide opereerimine kahes etapis. «Esimene etapp käivitub 1. veebruarist ja tähendab seda, et paneme mängu kõik tööjõu ja veeremi reservid, et uued liinid maksimaalselt ära teenindada. Me täidame 1. veebruarist 95,3 protsenti üldmahust,» rääkis Boroditš.

Teine faas on tema sõnul selle protsendi viimine sajani ja selleks on läbi viidud hanked kuni 55 bussi soetamiseks. Kuna tegu on kasutatud, kuni viie aasta vanuste bussidega, siis võtab nende üle vaatamine ja vastuvõtmine aega. «Sel nädalal tuleb viis bussi, järgmisel samuti viis. Loodame et umbes 30, aga mitte rohkem kui 60 päeva jooksul taastub see olukord, mis on Tallinnas enne 1. veebruari, ehk on olemas nii bussid kui bussijuhid. Meil on suurem osa tööjõust värvatud ning lepingud sõlmitud. Selge see, et vahepealsel perioodil võib ette tulla ebamugavusi. Palume sõitjatelt kannatust ja mõistvat suhtumist, sest tegu on ka meie jaoks ootamatu olukorraga,» lausus TLT juht.

Märksõnad

Tagasi üles