Päevatoimetaja:
Mai-Brit Jürman
Saada vihje

Keskkonnakomisjon ei toetanud karusloomafarmide keelustamist (9)

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Loomakaitsjad nõudsid karusloomafarmide keelustamist.
Loomakaitsjad nõudsid karusloomafarmide keelustamist. Foto: Sander Ilvest

Riigikogu keskkonnakomisjon ei toetanud häälteenamusega karusloomafarmide sulgemist nõudvat seadusemuudatust ja teeb riigikogule ettepaneku sellekohane eelnõu esimesel lugemisel katkestada.

Karusloomade kasvatamist ja nende hukkamist vaid naha saamise eesmärgil pooldasid parteitu Urve Palo, reformierakondlased Terje Trei ja Meelis Mälberg ning keskerakondlane Valeri Korb.

Karusloomafarmide keelustamist soovisid keskkonnakomisjoni esimees sotsiaaldemokraat Rainer Vakra ja reformierakondlane Kalle Palling.

«Seega ei leidnud antud seadusemuudatus komisjonis toetus,» ütles Vakra BNSile. «Aga igal juhul annab oma lõpliku hinnangu, kas 21. sajandi Eestisse, meie kombe- ja väärtusruumi sobib loomade kasvatamine ja hukkamine vaid selleks, et nülgida neilt nahk, suur saal ja seda komisjoni otsuse kohaselt järgmisel teisipäevale ehk 22. jaanuaril kui toimub 1. lugemine.»

Vakra sõnul jõuti komisjonis üheselt seisukohale, et juhul kui suur saal peaks karusloomadekasvatamise lõpetamist toetama, peab olema piisav üleminekuaeg, et Eestis karusloomakasvatusega seotud sadakond inimest leiaks uue töökoha, läbiks ümberõppe ja et ettevõtjad leiaksid uue väljakutse. Ja siin peab kindlasti riik appi tulema.

Lisaks käis Kalle Palling välja mõte, et riik peaks karusloomafarmid ära ostma ja alles siis nende tegevuse lõpetama. «Kokkuvõttes, kuna teema on ühiskonnas oluline ja selle vaibumist pole ette näha, siis maaeluministeeriumil on mõistlik välja töötada reaalne number, et kui palju sellise otsuse vastuvõtmine riigile maksma läheks,» rääkis Vakra.

Karusloomafarmidega seotud küsimused on taas päevakorras seoses 18 riigikogu liikme algatatud loomakaitseseaduse ja looduskaitseseaduse muutmise seaduse eelnõuga.

Tagasi üles