Aasa sõnul oli toodud näidetes halvustamiseks nimetatud seda, kui viidati Reformierakonna «öölinnapea» ideele. „Kahtlemata oli öölinnapea puhul tegemist intellektuaalselt huvitava ideega, aga keegi pole seda halvustanud,» sõnas Aas.
«Loomulikult peame me jälgima, et linnaosalehtedes ja Pealinnas-Stolitsas ilmuv kajastus oleks tasakaalus,» möönis Aas. riigikontroll tõigi välja, justkui oleks kriitika olnud tasakaalustamata. Linnapea kutsus üles erinevaid erakondi linnameediaga rohkem suhtlema. «Reformierakond on linnameediat boikoteerinud. Sotsiaaldemokraadid seevastu on linnameediaga rohkem suhtlema hakanud ja tulemuseks on tasakaalustatum sisu,» ütles Aas.
Riigikontrolli raport kajastas mitmete omavalitsuste lehti. «Ma arvan, et Pealinna võrrelda mõne valla infolehega pole päris korrektne – Pealinn on pressinõukogu liige, allutatud selgetele reeglitele ja toodab Tallinna ja Eesti elu teemal palju üldhuvitavat materjali, mis suurendab selle loetavust ja populaarsust. Teha sellest kuiv ja värvitu infoleht, nagu riigikontrolli soovitustest õhkub, pole põhjendatud,» rääkis Aas.
Aasa sõnul annab riigikontroll mõista, nagu peaks linn Pealinna toimetuse tegevust rohkem kontrollima. «Ma arvan vastupidi, linnavalitsus peaks end toimetusetööst igapäevaselt eemal hoidma, et seda mitte sobimatult mõjutada,» ütles ta.
Linnapea osutas, et kindlasti on varasemalt olnud juhtumeid, kus tekib kriitika, et linnaosalehtedes on liiga palju linnaosavanema pilte. «Meie kehtestatud reeglid on toimima hakanud ja lehed on muutunud enesekriitilisemaks ja tasakaalustatumaks,» sõnas Aas.
Oma infolehte pole vaid mõnel omavalitsusel
Valla või linna infoleht on enam-vähem kõikidel omavalitsustel. 2017. aastal oli kokku 202 lehte, mille rahastamisel osales 195 omavalitsust (92 protsenti kõigist omavalitsustest). Haldusreformi järel on jäänud ilmuma 96 infolehte, mille rahastamisel osaleb 74 omavalitsust (94 protsenti kõigist omavalitsustest).
Enamasti osales KOV ühe-kahe infolehe rahastamisel. Erand on Tallinn, kellel oli 10 lehte (praegu kaheksa).
Infolehe ilmumissagedus oli enamasti üks kord kuus või harvem. Nädalalehti oli kuus.
Tiraažid varieerusid suurtes piirides: kuni 500-lise tiraažiga infolehti oli 57, üle 50 000-lise tiraažiga lehti neli.